Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PGE Skra przygotowuje się do walki w klubowych MŚ

PGE Skra przygotowuje się do walki w klubowych MŚ

fot. archiwum

Mistrz Polski - PGE Skra Bełchatów - przygotowuje się do nowego wyzwania w sezonie 2009/2010. W listopadzie podopiecznych trenera Jacka Nawrockiego czeka walka w Klubowych Mistrzostwach Świata, które zostaną rozegrane w katarskim Doha.

Doceniamy fakt, że otrzymaliśmy dziką kartę, która umożliwi nam udział w tym turnieju – powiedział prezes klubu, Konrad Piechocki.Chcemy udowodnić, że na nią zasłużyliśmy.

W szeregach PGE Skry występuje pięciu mistrzów Europy: Piotr Gacek, Michał Bąkiewicz, Bartosz Kurek, Marcin Możdżonek oraz Daniel Pliński.

W poprzednim sezonie bełchatowianie pokazali się z bardzo dobrej strony nie tylko w lidze krajowej, ale także w Lidze Mistrzów. Zdobyli tytuł mistrzów kraju, Puchar Polski, a w LM dotarli do ćwierćfinału. Skra jest pierwszym w Polsce klubem, która mistrzostwo kraju zdobywa pięć razy z rzędu. – To był rok sukcesów – przyznał Konrad Piechocki.Teraz naszym planem jest obrona obu tytułów, ale spodziewamy się, że to będzie bardzo trudne. Nasi rywale w Polsce mocno się wzmocnili i liga będzie bardzo wyrównana. Chcemy także zagrać w Final Four Ligi Mistrzów oraz powalczyć o tytuł w Doha – opowiada o planach zespołu prezes.

Przypomnijmy, że w Lidze Mistrzów najlepszym osiągnięciem PGE Skry było zajęcie 3. miejsca w 2007 roku. Wtedy też turniej finałowy został rozegrany w Łodzi.

Zaprezentowanie się w europejskich i światowych turniejach, takich jak klubowy Puchar Świata, jest bardzo ważne dla klubu i polskiej siatkówki – przyznał Konrad Piechocki. – Chcemy pokazać, że polska siatkówka przez ostatnie osiem lat zrobiła wielkie postępy.

W trakcie przerwy między sezonami bałchatowianie dokonali kilku zmian w składzie. Do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wypożyczono Jakuba Jarosza. Z tego klubu do Skry dołączył natomiast Jakub Novotny. Za najważniejszy transfer uznaje się jednak powrót Michała Winiarskiego, grającego wcześniej we włoskim Itas Diatec Trentino. Zawodnik jest jednak wciąż w trakcie leczenia kontuzji, podobnie jak Mariusz Wlazły.

Musimy zmagać się z wieloma problemami – mówi Jacek Nawrocki, trener PGE Skry Bełchatów. – Nasi rywale w Polsce są coraz silniejsi, a wszyscy oczekują od nas sukcesów w każdym z turniejów.

Turniej w Doha będzie dla nas bardzo trudny. Dopiero kilka dni po mistrzostwach Europy mogliśmy rozpocząć regularne treningi. Przed wylotem do Kataru rozegramy tylko cztery mecze, wszystkie przeciwko silnym rywalom – dodał trener.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved