Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Marzena Solska: Chcemy liczyć się w walce o najwyższe miejsca

Marzena Solska: Chcemy liczyć się w walce o najwyższe miejsca

fot. archiwum

Już za trzy dni seniorki Karpat Krosno rozpoczną swój drugi sezon w II lidze. Rok temu krośnianki sprawiły swoim kibicom niespodziankę zajmując wysokie, piąte miejsce. Jak będzie w tym sezonie? O krótką rozmowę poprosiliśmy grającą trenerkę Marzenę Solską.

Jakie ruchy transferowe poczyniła drużyna z Krosna? Kto w tegorocznych rozgrywkach będzie bronił barw Karpat?

Marzena Solska:Drużyna uległa znacznej przebudowie. Udało nam się pozyskać pięć młodych zawodniczek. Atakującą Joannę Paluch oraz przyjmującą Joannę Beda z Szóstki Biłgoraj, dwie środkowe z MKS Łańcut Katarzynę Warzochę oraz Małgorzatę Hajduk. Na grę w Krośnie zdecydowała się także rozgrywająca Sandra Ciszoń, która rok temu reprezentowała Skawę Kraków.

Czy zatem zapowiada się ostra rywalizacja o „pierwszą szóstkę"?Dziewczyny prezentują bardzo dobry, wyrównany poziom. W związku z tym zrobiło się ciasno w rywalizacji o „szóstkę". Wierzę, że to dobry prognostyk jeśli chodzi o podniesienie jakości gry. Każda z zawodniczek pokazuje na treningach, że stać ją na grę w pierwszym składzie.

W zeszłym, debiutanckim sezonie w drugiej lidze udało wam się zająć bardzo dobre – piąte miejsce. Jakie cele stawiacie sobie na ten sezon? Czy apetyt rośnie w miarę jedzenia?

Każdy sportowiec stawia sobie coraz wyżej poprzeczkę. My też mamy ciche marzenia. Póki co skupiamy się na ciężkiej pracy, aby pokazać się z jak najlepszej strony i spełnić swoje marzenia.

Za wami kilka tygodni ciężkiego okresu przygotowawczego? Jak wyglądały zajęcia i jakie macie plany na najbliższe dni?

Przepracowałyśmy solidnie okres przygotowawczy. Teraz skupiamy się w głównej mierze na zgraniu zespołu. Drużyna wciąż się dociera i mam nadzieję, że zbudujemy ciekawą ekipę, która przyniesie kibicom wiele radości. Czeka nas jednak jeszcze sporo pracy. Rozegrałyśmy już kilka spotkać kontrolnych, które pokazały na co należy zwrócić uwagę.

Dla Karpat Krosno będzie to już drugi sezon na drugoligowych parkietach. Co możesz powiedzieć o waszych rywalkach, kogo obawiacie się najbardziej?

Wiemy, że zespół Skawy Kraków zbudował bardzo solidny skład. Nikogo nie można lekceważyć i do każdego spotkania trzeba podchodzić ze skupieniem. Musimy grać na maksimum swych możliwości. W tym sezonie chcemy liczyć się w walce o najwyższe miejsce.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved