Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jacek Nawrocki: Nie uniknę porównań z Castellanim

Jacek Nawrocki: Nie uniknę porównań z Castellanim

fot. archiwum

- Wiem, że nie uniknę porównań do sposobu, w jaki Skrę prowadził Castellani. Jestem na to przygotowany - mówi "Przeglądowi Sportowemu" trener Skry Bełchatów, Jacek Nawrocki. - Nie boję się, choć patrzę w przyszłość z pokorą.

Jest taka teoria, że drugi trener zespołu nie powinien zostawać pierwszym, bo musi wtedy zmienić podejście do zawodników. Wcześniej był raczej kolegą, niż surowym szefem. Nagle musi zacząć rządzić, a nie każdy to rozumie.

Jacek Nawrocki:Na pewno coś jest w tej teorii. Ja będę się starał jednak omijać ją z daleka. Życie tak się ułożyło, że gdy Daniel Castellani powędrował do reprezentacji, ja zostałem pierwszym trenerem. To jest zresztą podwójnie trudny moment, bo zespół ma za sobą zwycięstwa. Gdy ktoś wygrywa, częściej patrzy w tył zamiast myśleć o przyszłości. Natomiast pokonani chcą od razu się odegrać. To wszystko sprawia, że ja nie mam marginesu błędu. Wszystkie potknięcia zostaną rozliczone natychmiast. Zaś w sprawie relacji z zawodnikami, liczę na rozsądek i odpowiedzialność naszych siatkarzy. Na to że zrozumieją nową sytuację, a ja swoją pracą zdobędę ich szacunek. Elementem łagodzącym powinna być też obecność Maciej Bartodziejskiego. Kiedyś razem graliśmy w Skrze, a teraz będziemy pracować jako trenerzy. On stanie się łącznikiem z drużyną.

Jest pan w sytuacji trenera, który po zwycięstwie usłyszy, że miał zespół „samograj". A po porażce każdy powie, że trener zawalił. Ma pan coś do wygrania, czy tylko do przegrania?„Samograje" ma też Rzeszów, Jastrzębie, Kędzierzyn, a nawet Bydgoszcz. Wiem, że dużo ryzykuje. Nie uniknę porównań do sposobu, w jaki zespół prowadził Castellani. Jestem na nie przygotowany, choć… są bez sensu. Wiem, że łatwiej byłoby mi zdobyć zaufanie kibiców prowadząc zespół słabszy, który wygrywając kilka meczów zaskoczy Polskę. Nie narzekam jednak. I nie boję się, choć patrzę w przyszłość z pokorą.

Więcej w Przeglądzie Sportowym

Rozmawiał Żelisław Żyżyński – Przegląd Sportowy

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2017 Strefa Siatkówki All rights reserved