Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafael Redwitz: Resovia ma świetną organizację

Rafael Redwitz: Resovia ma świetną organizację

fot. archiwum

Asseco Resovia Rzeszów w miniony weekend wzięła udział w II Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna. Podopieczni Ljubo Travicy zajęli ostatecznie drugie miejsce. Nowy nabytek klubu - Rafael Redwitz - był z tego wyniku zadowolony.

Jak wrażenia po turnieju w Krośnie?

Z turnieju jestem bardzo zadowolony – świetna obsada, idealna organizacja i przede wszystkim kibice. Cały czas byli tutaj z nami. To mój pierwszy turniej w Polsce. Pierwszego dnia zagraliśmy bardzo słabo, drugiego było już lepiej. Cieszy mnie zwycięstwo w ostatnim spotkaniu z Kędzierzynem.

Co możesz powiedzieć o swoim nowym zespole?Bardzo dobry klub i zawodnicy. Resovia ma świetną organizację i jest naprawdę profesjonalnym zespołem. Wszyscy ludzie związani z drużyną pomagają mi zaadaptować się w nowym środowisku. To jest dla mnie bardzo ważne i niezwykle to cenie. Ważne dla nas jest teraz ogranie. Wielu zawodników nie znałem w ogóle wcześniej i nie grałem z nimi. Mam nadzieję, że nasza współpraca na boisku zacznie się układać tak jakbyśmy tego chcieli.

Jak współpracuje ci się z trenerem Travicą?

Ljubo jest dla mnie bardzo dobry. Cały czas pomaga mi poznać i zrozumieć „polski" styl gry. W Polsce gra się inaczej niż we Włoszech czy Francji. Uważam, że jest on naprawdę dobrym trenerem.

Przed tobą pierwszy sezon na polskich parkietach. Jak czujesz się w Polsce? Co spodobało ci się w naszym kraju?

W tej chwili jestem bardzo zadowolony, że mogę grać w Polsce. Mam nadzieję, że będzie to piękny etap w moim życiu. Póki co udało mi się wybrać na weekend do Krakowa – to naprawdę cudowne miasto. Podoba mi się Rzeszów – ludzie tutaj są bardzo mili i pomocni.

Czy miałeś już okazję spróbować polskiej kuchni?

Tak. Bardzo smakują mi polskie zupy i… pierogi. Uwielbiam je!

Jakie jest twoje sportowe marzenie?

Gra w drużynie narodowej i występ na olimpiadzie. Jednak póki co koncentruję się na moich nowych wyzwaniach tutaj – w klubie. Chce grać jak najlepiej dla zespołu i walczyć o mistrzostwo.

Rozmawiał Sebastian Solecki, Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved