Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Żubr zatrzymał się na II rundzie

PP: Żubr zatrzymał się na II rundzie

puchar

Zespół LUKS TL Żubr Białowieża odpadł już z rozgrywek Pucharu Polski. W meczu II rundy uległ na własnym boisku drugoligowej Wildze Garwolin 0:3. - Widać było przede wszystkim dużo większe ogranie gości - powiedział po meczu trener Wojciech Gutowski.

Spotkanie rozpoczęło się od bardzo dobrych zagrywek Żyłkowskiego, dzięki którym gościom udało się zdobyć, aż 7 punktów z rzędu. Zanosiło się na pogrom gospodarzy, jednak zawodnicy Żubra otrząsnęli się i powoli zaczęli grać na swoim normalnym poziomie. Bardzo dobrze w ataku spisywała się cała trójka skrzydłowych – Zawiślak, Janiel i Ochryciuk. Natomiast w drużynie gości efektownymi i przede wszystkim efektywnymi atakami ze środka popisywał się Pruski. Przyczyniła się do tego także dość słaba zagrywka LUKS-u, która nie sprawiała problemów przyjmującym Wilgi. Mimo poprawy w grze gospodarzy, nie udało im się zniwelować początkowej przewagi siatkarzy z Garwolina i ostatecznie przegrali tego seta do 20.

W II partii wyrównana gra toczyła się do stanu 10:10. Wtedy to gospodarze zaczęli słabiej przyjmować zagrywkę. Pozwoliło to Wildze odskoczyć na kilka punktów i spokojnie wygrać 2 seta do 17. W 3 secie od początku prowadził zespół Żubra. Okazało się, że goście też popełniają błędy. W grze siatkarzy z Białowieży dobrze zaczął funkcjonować blok i obronna. Praktycznie przez całą część tego fragmentu spotkania, utrzymywali oni przewagę 2-3 punktów. Jednak końcówka należała to zawodników Wilgi, którym udało się wygrać tą partię do 25.

Pomeczowa wypowiedź II trenera Żubra Białowieża Wojciecha Gutowskiego: – Jestem zadowolony, że mogliśmy zagrać z zespołem z wyższej klasy rozgrywkowej, który pokazał nam nasze miejsce w szyku. Moi zawodnicy starali się podjąć walkę, jednak jeszcze tym razem nie byli w stanie sprostać tak mocnej drużynie jak Wilga Garwolin. Widać było przede wszystkim dużo większe ogranie gości, którzy wykazywali opanowanie w najważniejszych momentach. Nie może być tak, że całego seta prowadzimy, a w końcówce psujemy 3 zagrywki z rzędu. III seta powinniśmy spokojnie wygrać, a przegraliśmy go tylko i wyłącznie na własne życzenie. Nie dlatego, że Garwolin zaczął nagle jakoś wspaniale grać. Jednak przed zbliżającym się sezonem ligowym jestem dobrej myśli. Mamy szeroki skład, a forma naszych zawodników ciągle rośnie. Na razie brakuje nam trochę świeżości, bo już od miesiąca ciężko trenujemy, ale na 4 października kiedy to gramy pierwszy mecz wszystko będzie w porządku.

LUKS TL Żubr Białowieża – Wilga Garwolin 0:3
(20:25, 17:25, 25:27)

Żubr: Androsiuk, Małachowski, Zawiślak, M. Gutowski, Ochryciuk, Janiel, Bokuniewicz (libero) oraz Furmanek
Wilga: Żyłkowski, Górecki, Pruski, Rosłaniec, Wykowski, Wilki, Łuczka (libero) oraz Postek, Sokołowski i Żuber