Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Pół miliona za złoto dla siatkarek

Pół miliona za złoto dla siatkarek

fot. archiwum

Jeśli polskie siatkarki wygrają mistrzostwa Europy, dostaną do podziału pół miliona złotych - czytamy w "Przeglądzie Sportowym". Organizatorzy mistrzostw Europy w siatkówce kobiet odliczają godziny do pierwszych spotkań.

Władze PZPS zapewniają, że hale nie będą świeciły pustkami, ale tak naprawdę wysokiej frekwencji należy spodziewać się jedynie w Łodzi, gdzie swoje mecze rozgrywać będą Polki.

Jeśli biało-czerwone wygrają turniej, dostaną do podziału pół miliona złotych Srebrny medal wyceniono na 400 tysięcy, a za ostatnie miejsce na podium drużyna otrzyma 300 tysięcy złotych. – Nie przewidujemy żadnych dodatkowych premii. Reguły są proste. Dziewczyny mają zagrać najlepiej jak potrafią. Zapewniam, ze nie wywieramy na zespole żadnej presji – stwierdził Bogusław Adamski, członek zarządu PZPS, który uważa, że Polska pod względem organizacyjnym jest bardzo dobrze przygotowana do zbliżającego się turnieju, ale liczy się z pustymi miejscami na trybunach.

Jeżeli chodzi o Łódź, to jesteśmy spokojni. Hala Arena zapełni się kibicami. Gorzej będzie w pozostałych miastach, które organizują mistrzostwa – powiedział Adamski. Organizatorzy ratując się przed pustymi halami postanowili przygotować darmową pulę wejściówek dla uczącej się młodzieży. – 1,5 tysiąca biletów trafiło też do naszych sponsorów. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że tam gdzie nie zagrają Polki, nie będzie wielkich tłumów. Ale mamy nadzieję, że na przykład mecze Włoszek z Francuzkami czy Rosjanek z Bułgarkami przyciągną na trybuny prawdziwych kibiców siatkówki – podkreślił sekretarz PZPS.Więcej we wtorkowym „Przeglądzie Sportowym"
Autorem tekstu jest Robert Blesiński

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved