Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Piotr Gruszka: Już jesteśmy lepsi

Piotr Gruszka: Już jesteśmy lepsi

fot. archiwum

W piłkę nożną Polacy przegrywają z kim popadnie, w siatkówkę są najlepsi w Europie. Mimo to sportem numer 1 w naszym kraju wciąż jest futbol. Czy siatkówka ma szansę go prześcignąć? Czy to ona będzie sportem narodowym?

Spotykam się z opiniami, że już jest – mówi Piotr Gruszka , najlepszy zawodnik mistrzostw, na których biało-czerwoni sięgnęli po złoto.

Gruszka zauważa, że pod pewnymi względami, nie licząc względów sportowych bo to oczywiste, siatkarze są już lepsi od piłkarzy. – Przecież nasze mecze mają lepszą oglądalność od meczów piłkarskiej reprezentacji (finał ME oglądało 6,7 mln widzów, mecze Polska – Irlandia Północna i Polska – Słowenia znacznie mniej – przyp. red).

Z drugiej strony, nie wiem czy musi, czy to jest w ogóle ważne? Bo przecież już jest świetnie. Ale jeśli wyprzedzimy futbol, ucieszę się – dodaje Gruszka w rozmowie z dziennikiem "Polska The Times".Sam Gruszka jest teraz bardziej popularny nawet od Artura Boruca . – Chcą mnie wszędzie. Dopiero dwa razy nocowałem w domu. Ale nie narzekam. Lubię, gdy dużo się dzieje. Od czwartku przestałem jednak odbierać telefon. Są w życiu ważniejsze sprawy. Zacznę odbierać w poniedziałek. Dla was zrobiłem wyjątek – mówi dziennikarzom "Polski" atakujący naszej reprezentacji.

źródło: Polska The Times, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved