Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Milena Sadurek: Zaczynamy odczuwać presję

Milena Sadurek: Zaczynamy odczuwać presję

fot. archiwum

- Nie ukrywam, że zaczynamy odczuwać dużą presję, zwłaszcza po zwycięstwie męskiej drużyny w mistrzostwach Europy - powiedziała w wywiadzie przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy w Polsce rozgrywająca Milena Sadurek.

Odczuwa już Pani atmosferę zbliżających się mistrzostw Europy?

Milena Sadurek:Zdecydowanie tak. Powoli dociera do nas to, że przed nami tak wielka impreza. Od kilku dni zajęcia odbywają się w łódzkiej hali Arena, do której staramy się przystosować.

Osoby współpracujące z reprezentacją podkreślają, że tak dobrej atmosfery w kadrze dawno nie było.Rzeczywiście, atmosfera jest naprawdę dobra. Nie ma między nami żadnych zgrzytów. Wszyscy doskonale się rozumiemy i jesteśmy dobrej myśli. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z rangi tego wydarzenia. Mamy nadzieję, że to będą nasze mistrzostwa.

Nie przeszkadza wam rola faworyta imprezy?

Nie ukrywam, że zaczynamy odczuwać dużą presję, zwłaszcza po zwycięstwie męskiej drużyny w mistrzostwach Europy. Jesteśmy gospodarzem turnieju, więc normalne jest to, że w Polsce każdy widzi w nas jednego z faworytów. Sukces chłopaków jeszcze bardziej nas zmobilizował, choć zdajemy sobie sprawę, że osiągnięcie takiego samego rezultatu nie będzie łatwym zadaniem.(..)

Do pierwszego meczu mistrzostw Europy pozostało zaledwie kilka dni. Jakich metod używa trener, żeby was jeszcze bardziej zmobilizować przed pierwszym spotkaniem grupowym?

Każda z nas zdaje sobie sprawę z tego, że gramy w tak ważnej imprezie i na dodatek przed własną publicznością. To wystarczające, by się zmobilizować. Trener nie musi tego robić.

*Więcej przeczytasz w poniedziałkowym „Przeglądzie Sportowym".

*Rozmawiał Robert Blesiński

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved