Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jerzy Matlak: Nie będę składał obietnic

Jerzy Matlak: Nie będę składał obietnic

fot. archiwum

W piątek rozpoczynają się mistrzostwa Europy kobiet. W pierwszym meczu Polska zagra z Hiszpanią. Złotka przystąpią do turnieju bez kilku gwiazd. Zabraknie m.in. Małgorzaty Glinki, Joanny Mirek i Doroty Świeniewicz.

Trener Jerzy Matlak i jego asystent Piotr Makowski (na co dzień pracuje z Centrostalem), nie mają łatwego zadania. Kibice oczekują medalu, tymczasem zespół jest mocno przetrzebiony. Na EuroVolley nie wystąpią m.in. Małgorzata Glinka (urlop macierzyński), Joanna Mirek , Katarzyna Skorupa (kontuzja) i Dorota Świeniewicz (zrezygnowała z kadry po fali krytyki, jaka spadła na nią w Internecie).

Odejście Doroty nie było dobrą informacją dla zespołu – mówi Jerzy Matlak w wywiadzie dla „Dziennika". – Nie stało się jednak nic takiego, co by zburzyło atmosferę w ekipie, czy w jakiś bardzo negatywny sposób wpłynęło na dziewczyny.

Czy Polska ma szansę stanąć na podium?Jerzy Matlak:Co będzie jeśli obiecam medal, a potem go nie zdobędę? Byli już w historii polskiej siatkówki trenerzy, którzy obiecywali, że jadą na igrzyska olimpijskie tylko po złoto. A jak potem było, to już wszyscy wiemy. Zrobię wszystko, by ten krążek był, ale nie będę składał obietnic. Wszyscy wiemy, że pozostałe zespoły przyjadą w bardzo mocnych składach. Niestety, nie mieliśmy tyle szczęścia w losowaniu przeciwniczek, co siatkarze.

Rzeczywiście, nasze Złotka mają bardzo trudną grupę eliminacyjną. W Łodzi zmierzą się kolejno z Hiszpanią (piątek), Chorwacją (sobota) i Holandią (niedziela). Pierwszy mecz o godz. 20.00, pozostałe dwa o 17.30. Transmisje w Polsacie.

Jedna z grup (C) swoje mecze rozgrywać będzie w Łuczniczce. Od piątku do niedzieli bydgoscy kibice zobaczą w akcji reprezentacje Rosji, Białorusi, Belgii i Bułgarii. Każdego dnia siatkarki wybiegną na parkiet o 17.30 i 20.00.

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved