Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Gwardia najlepsza w Wałbrzychu

Gwardia najlepsza w Wałbrzychu

Gwardia Wrocław

Zwycięstwem Gwardii Wrocław zakończył się towarzyski turniej o Puchar Prezesa Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych. Drugie miejsce zajęli gospodarze, na trzeciej pozycji uplasowali się  trzecioligowcy z Budowlanych Gozdnica.

Pierwsze spotkanie w turnieju rozegrała drużyna gospodarzy Victoria PWSZ Wałbrzych oraz trzecioligowy zespół Budowlanych Gozdnica z województwa lubuskiego. Przez całe spotkanie gra toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy w żadnym z trzech setów nie pozwoli rywalowi przekroczyć pułapu dwudziestu punktów. Było to już drugie zwycięstwo podopiecznych trenera Janusza Ignaczaka nad lubuską drużyną w ramach przygotowań do sezonu ligowego.

W drugim sobotnim spotkaniu Gwardia Wrocław zmierzyła się z Budowlanymi Gozdnica. Pierwszy set toczył się pod dyktando podopiecznych trenera Ireneusza Kłosa . Bardzo dobrze radzili sobie juniorzy Gwardii Wrocław którzy w obecnym sezonie tworzą trzon drużyny. Pierwszego seta gwardziści wygrali zdecydowanie 25:19.

W drugiej partii oba zespoły zaczęły zdobywać punkty głównie po błędach przeciwnika. Dopiero w połowie seta po dwóch udanych atakach Pawła Kordylasa gwardziści uzyskali nieznaczne prowadzenie które nie oddali już do końca seta wygrywając 25:23.

Trzeci set rozpoczął się od mocnego uderzenia zawodników Budowlanych Gozdnica którzy uzyskali trzypunktowe prowadzenie 6:9. Gwardziści jednak nie dali za wygraną i po pojedynczym bloku Marka Wojcieszka oraz świetnym atakom Mateusza Stachowiaka doprowadzili do remisu 14:14. W końcówce  jednak lubuski zespół zaczął popełniać coraz więcej błędów co umiejętnie wykorzystali gwardziści ostatecznie wygrywając seta 25:20 a cały mecz 3:0.

W ostatnim finałowym spotkaniu drugoligowa Victoria PWSZ Wałbrzych zmierzyła się z trzecioligową Gwardią Wrocław.

Początek pierwszego seta był niezwykle wyrównany, dopiero od stanu 6:6 wałbrzyszanie uzyskali nieznaczne dwupunktowe prowadzenie, jednak po atakach Przemysława Gniewka wynik znów oscylował w okolicach remisu. W ekipie Victorii bardzo dobrze radził sobie rozgrywający Tymoteusz Gajek , który umiejętnie gubił blok przeciwnika. Po dwóch atakach Michała Karaudy Gwardia objęła jednopunktowe prowadzenie 18:17, w tym momencie o czas poprosił trener Janusz Ignaczak. W emocjonującej końcówce pierwszą piłkę setowa w górze mieli gospodarze, nie wytrzymali jednak napięcia i po ataku w siatkę Michała Tomiałowicza gwardziści wygrali seta 28:26.

Drugą partie bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze po asie serwisowym Dariusza Króla prowadzili 4:1. O czas poprosił Ireneusz Kłos, cenne wskazówki trenera pomogły wrocławianom co pozwoliło szybko odrobić straty. Bardzo dobrze na boisku radził sobie doświadczony środkowy Gwardii Wrocław Maciej Krupnik który motywował młodszych kolegów z drużyny. Wrocławianie zaczęli wyraźnie dominować na boisku, siatkarze z Wałbrzycha zaczęli popełniać coraz więcej błędów. Set należał do wrocławian którzy wygrali zdecydowanie 25:17.

Po drugiej partii wiadomo już było, że cały turniej wygrała Gwardia Wrocław. Według regulaminu zespoły grały tylko trzy sety więc wystarczyło wygrać dwa aby zwyciężyć.

Do ostatniej partii trener Ireneusz Kłos desygnował w większości juniorów. Victoria Wałbrzych zagrała natomiast w swoim najsilniejszym składzie. Podopieczni trenera Janusza Ignaczaka zaczęli sobie bardzo dobrze radzić, szczególnie w bloku kolejno zatrzymując ataki Pawła Kordylasa oraz Piotra Kłosa . W tym secie gospodarze nie dali szans gościom zwyciężając pewnie 25:13.

Składy drużyn:

Victoria PWSZ Wałbrzych : Gajek (kapitan), Tomiałowicz, Jurczyński, Olszewski, Zieliński, Król, Ostapiuk (libero) oraz Kopciński, Pacioch i Skibicki

Gwardia Wrocław : Andrys, Wojtyczka, Karauda, Gniewek, Krupnik (kapitan), Wajdowicz, Pętelski (libero) oraz Lubaczewski, Stachowiak, Wojcieszek, Szczęsny, Kordylas, Leszczyński i Kłos