Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Dla Gwardzistek wynik nie był najważniejszy

Dla Gwardzistek wynik nie był najważniejszy

fot. archiwum

Impel Gwardia Wrocław zakończyła 10-dniowe zgrupowanie w Twardogórze. Jego uwieńczeniem był II Międzynarodowy Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra, który wrocławianki wygrały. Trudno jednak w tej chwili ocenić, jak gra Gwardia.

Sam trener Rafał Błaszczyk przyznał, że sportowy wynik nie był najważniejszy. – Wykonaliśmy kawał dobrej pracy przed sezonem i to się liczy najbardziej – powiedział po zakończeniu zmagań w sobotę. Do dyspozycji miał tylko 10 zawodniczek: Bogusia Barańska wciąż leczy kontuzję, a poszukiwanie 12. siatkarki trwa. Podobno opiekun gwardzistek ma listę około 10 zagranicznych zawodniczek, które bierze pod uwagę. Jak przyznają w klubie, ważną kwestią przy podpisywaniu kontraktu będą finanse.

Najciekawsza wydaje się w tej chwili rywalizacja wśród rozgrywających. Zarówno doświadczona Olga Owczynnikowa, jak i młoda Joanna Wołosz są w drużynie od niedawna. W czwartek w meczu z Piłą w pierwszej szóstce wyszła Owczynnikowa, ale tyle samo czasu grała Wołosz. Obie zaprezentowały się poprawnie i trudno jednoznacznie stwierdzić, która w nadchodzącym sezonie będzie mózgiem Gwardii. Każda ma swoje atuty: za byłą zawodniczką Kalisza przemawia doświadczenie i ciekawa zagrywka, którą napsuła sporo nerwów pilankom. Wołosz to młodość i dynamika.

Teraz Gwardię czekają kolejne wyjazdy. Za tydzień wrocławska ekipa udaje się do Liechtensteinu, gdzie czeka ją następny towarzyski turniej. Potem konfrontacje w Niemczech i w Jarocinie. Przerwę wrocławianki będą miały dopiero na tydzień przed rozpoczęciem ligi i pierwszym spotkaniem z Dąbrową Górniczą.Autorem tekstu jest Jakub Guder

źródło: Gazeta Wrocławska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved