Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Beskidy 2009: Czeskie podium

Beskidy 2009: Czeskie podium

Bielsko-Biała

W decydującej potyczce turnieju Beskidy 2009 zmierzyły się zespoły czeskie. Na najwyższym stopniu podium stanęli siatkarze Slavi Havirov, którzy pokonali VK Ceske Budejovice. Gospodarze - BBTS Bielsko-Biała - wywalczyli piątą lokatę.

Gospodarze zakończyli turniej na piątej pozycji, ale wygrana przyszła bielszczanom z wielkim trudem. Mecz dla miejscowych rozpoczął się znakomicie, ale goście szybko zniwelowali czteropunktowy dystans i sami objęli przewagę kilku "oczek". Z opresji udało się wyjść dzięki asowi serwisowemu Marcina Owczarskiego, ale to raciborzanie zakończyli partię wykorzystując jedno z wielu nieporozumień w bielskich szeregach. Wydawało się, że o wygraną będzie ciężko także w kolejnym secie. Siatkarze Rafako prowadzili 13:12, ale kolejne siedem punktów przy zagrywce Kamila Kwasowskiego zgarnęli podopieczni Przemysława Michalczyka. Siatkarski cud miał miejsce w secie numer trzy. Rywale bielszczan nie zdołali wykorzystać sytuacji, w której mieli aż pięć piłek setowych (24:19!), a "wojnę nerwów" wyżej notowany zespół wytrzymał lepiej. Czwarty set to prawdziwy popis Australijczyka Johna Dekkera, który raz po raz przełamywał blok ekipy z Raciborza, a poza tym zaprezentował zagrywkę trudną do odbioru dla przyjmujących.

Takich trudnych meczów, jak ten dzisiejszy w lidze jest wiele. Nie szło nam dobrze, robiliśmy mnóstwo błędów, a mimo to potrafiliśmy wygrać. Zagraliśmy szkoleniowe spotkanie, a ja miałem możliwość sprawdzenia całej kadry, którą dysponujemy – powiedział po potyczce szkoleniowiec BBTS-u.

BBTS Bielsko-Biała – Rafako Racibórz 3:1
(25:27, 25:18, 33:31, 25:19)

BBTS: Jajszczak, Gutkowski, Owczarski, Walendzik, Kałasz, Warda, Czauderna (l) oraz Przystał, Surma, Borecki, Kwasowski, Dekker

W meczu o 7. miejsce triumfowali siatkarze, dobrze znanego polskim kibicom, Chemes Humenne.

Energetyk Jaworzno – Chemes Humenne 0:3

Mecz o 3. miejsce:

Sparkasse Hartberg – Praga Volleyball 3:2

Finał:

VK Ceske Budejovice – Slavia Havirov 0:3

Po turnieju przyznane zostały nagrody indywidualne. Dwie z nich trafiły w ręce siatkarzy BBTS-u: Sebastiana Wardy (najlepszy blokujący) oraz Marcina Owczarskiego (najlepszy zagrywający).

źródło: sportowebeskidy.pl