Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Po siedmiu latach znów w Lidze Światowej

Po siedmiu latach znów w Lidze Światowej

Liga Światowa

Reprezentacja Niemiec w przyszłym sezonie reprezentacyjnym, po siedmiu latach przerwy,  ponownie będzie rywalizować w rozgrywkach Ligi Światowej. Podopieczni Raula Lozano dość gładko, w trzech setach uporali się z ekipą Wenezueli.

Spotkanie, podobnie jak w pierwszym meczu, lepiej rozpoczęli Niemcy. Skuteczny blok Jochena Schöpsa oraz autowy atak Carlosa Tejedy zapewniły niemieckiej drużynie prowadzenie 6:3. Mocna zagrywka, pewne przyjęcie oraz znakomita gra rozgrywającego Simona Tischera pozwalała podopiecznym Raula Lozano spokojnie kontrolować sytuację na boisku. Popisy Georga Wiebela oraz Schöpsa w polu zagrywki zwiększyły do pięciu oczek dystans między zespołami (16:11). W ataku błyszczeli Schöps wraz z Björnem Andrae (18:13). W końcówce Wenezuelczycy ruszyli ostro do szturmu, co skończyło się zmniejszeniem strat do trzech punktów (18:21). Dalszą pogoń wenezuelskiej drużyny powstrzymały skuteczne bloki Schöpsa (19:24). Zwycięstwo przypieczętował efektywnym atakiem Sebastian Schwarz (25:19).

W drugiej partii wenezuelski szkoleniowiec Jose Gutierrez postanowił zmienić atakującego. Carlosa Tejedę zastąpił Ernardo Gomez . Zmiana okazała się strzałem w dziesiątkę – Wenezuelczycy szybko wyszli na prowadzenie (4:2). W odpowiedzi Raul Lozano przywołał zawodników do siebie. Słowa trenera przyniosły pożądany rezultat, niemieccy zawodnicy odzyskali kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Blok Andrae oraz dwie bardzo mocne zagrywki Tischera dały Niemcom prowadzenie 10:7. Wenezulczycy swymi serwisami usiłowali wprowadzić zamieszanie w szeregi rywali, jednak niemiecki libero Markus Steuerwald radził sobie doskonale. Jeszcze przed drugą przerwą techniczną trener Lozano wprowadził na parkiet Patricka Steuerwalda, Georga Grozera i Marcusa Böhme. Reprezentacja Niemiec utrzymywała czteropuktową przewagę (16:12). Ekipa Wenezueli nie poddawała się i z pomocą zagrywek Ronalda Mendeza odrobiła dwa oczka (17:19). Tym razem do akcji wkroczył Böhme . Blok i skuteczny atak niemieckiego środkowego pomógł niemieckim zawodnikom odzyskać czteropunktowe prowadzenie (22:18). Zespół z Ameryki Południowej kilkakrotnie podejmował próby zniwelowania strat, lecz na próżno. Drugiego seta zakończył skuteczną akcją Andrae (25:23).

W trzecim akcie w składzie Niemiec pozostał Böhme. Popisy Andrae w polu zagrywki oraz szczelny blok Böhme pomogły niemieckiej drużynie wypracować kilkupunktową przewagę. Dzięki świetnej grze w obronie oraz skutecznym kontrom podopieczni Raula Lozano systematycznie powiększali przewagę, która na drugiej przerwie technicznej sięgnęła już dziewięciu oczek (16:7). Końcówka to popis Schwarza . Niemcy zwyciężyli 25:16.

Niemcy – Wenezuela 3:0
(25:19, 25:23, 25:16)

Niemcy : Schwarz (8), Tischer (3), Andrae (9), Wiebel (4), Schöps (12), Gunthor (8), M. Steuerwald (libero) oraz Bohme (10), P. Steuerwald (1) i Grozer (3)
Wenezuela : Diaz (13), Mendez (9), Tejeda (4), Ereu (7), Blanco (1), Cedeno (6), Silva (libero) oraz Gomez (5), Soteldo i Herrera