Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Płomień ponownie zaświecił

Płomień ponownie zaświecił

Sosnowiec

Mecz otwarcia sezonu spadkobiercy słynnego Płomienia Sosnowiec mają już za sobą. Siatkarze UKS Kazimierz Płomień pokonali MKS Poręba 3:1 w pierwszym meczu III ligi grupy pierwszej. Najlepszym zawodnikiem na parkiecie był przyjmujący sosnowiczan- Artur Bagiński.

Początek spotkania był bardzo zacięty i wyrównany. Po każdej udanej akcji Płomienia, goście odpowiadali również skutecznym zagraniem. W końcowej fazie seta wspaniałą serią zagrywek popisał się nowy zawodnik „Kazików"- Artur Bagiński. Dzięki punktowym serwisom, gospodarze wygrali pierwszą odsłonę do 23.

W kolejnej partii wszystko toczyło się po myśli podopiecznych Adama Pachołka. Niestety kibice zgromadzeni w hali dwukrotnie wrzucili konfetti na parkiet, przez co sędzia zmuszony był do przerwania meczu. Właśnie przez dwa takie postoje, Płomień wypadł z rytmu, co wykorzystali zawodnicy Poręby, uzyskując kilkupunktową przewagę. Szkoleniowiec sosnowiczan próbował jeszcze zmienić grę zespołu, wprowadzając na plac gry Szymona Tworzydło, który zmienił Piotra Leksa. Niestety jego zawodnikom nie udało się dogonić rywali i gospodarze ulegli do 21.

Ostatnie dwa sety należały już tylko do Płomienia. Od samego początku „Kaziki" postawili na mocną i kąśliwą zagrywkę, która sprawiała wiele problemów przyjmującym z Poręby. Trener gości chciał ratować sytuację biorąc czas i przerywając dobrą grę gospodarzy lecz nie wpłynęło to negatywnie na poczynania Sosnowiczan, którzy wygrali do 22 i 19.

– Chcieliśmy podziękować kibicom za liczne przybycie i głośny doping. Jest nam bardzo miło, że możemy grać w tak miłej atmosferze. Szczerze, to nie spodziewaliśmy się takiego przywitania. Zwycięstwo dedykujemy wszystkim, którzy nas wspierali. Zapraszamy na nasz kolejny mecz już za tydzień – mówili po meczu zawodnicy Płomienia.

UKS Kazimierz Płomień – MKS Poręba 3:1