Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-21: W Blackpool dwa „polskie” finały!

MŚ U-21: W Blackpool dwa „polskie” finały!

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek

W dzisiejszym meczu półfinałowym mistrzostw świata w Blackpool Kinga Kołosińska i Monika Brzostek pokonaly Rosjanki Chaikę i Vozakovą i awansowały do finału turnieju. Swoje spotkanie wygrali Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz i również będą walczyć o złoto.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęły Polki. Po pewnym czasie prowadziły już 9:6. Z czasem jednak Rosjanki zniwelowały przewagę, z której pozostał tylko jeden punkt (11:10). Wtedy to ponownie przycisnęły nasze reprezentantki i osiągnęły czterpopunktową przewagę, która utrzymała się do końca seta.

Początek drugiej partii należał do duetu z Rosji. Rywalki Polek osiągnęły trzypunktową przewagę. Kołosińska i Brzostek zdołały jednak wyrównać, a z czasem wyjść na przewagę. Ostatecznie nasze siatkarki wygrały do 20 i awansowały do finału, a co za tym idzie – bez medalu nie wrócą.

Brzostek/Kołosińska – Chaika/Vozakova 2:0
(21:17, 22:20)

Znakomicie zagrali również Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz . W pierwszym secie w meczu z parą rosyjską oba duety grały przez całą partię punkt za punkt. Dopiero przy stanie 18:17 dla rywali Polaków, Rosjanie zdobyli jeszcze jedno oczko przewagi i wygrali seta do 19. W drugim nasi reprezentanci zagrali jeszcze lepiej. Rozgromili Rosjan aż do 8. W tie – breaku Polacy szybko zdobyli przewagę i starali się kontrolować sytuację. Sztuka ta udała im się i podobnie jak nasze panie – awansowali do finału i z Blackpool wrócimy z dwoma medalami.

Kądzioła/Szałankiewicz – Pastukhov/Kostyukhin 2:1
(19:21, 21:8, 15:8)