Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > MKS MOS Będzin w kolejnej rundzie Pucharu Polski

MKS MOS Będzin w kolejnej rundzie Pucharu Polski

puchar

Siatkarze MKS MOS Będzin awansowali do III rundy Pucharu Polski siatkarzy. Po zwycięstwie 3:1 nad Politechniką Opolską podopieczni Rafała Legienia w kolejnej rundzie zmierzą się z pierwszoligowym MCKiS Energetykiem Jaworzno.

Pierwszy set to zdecydowana dominacja gości z Opola. Cały czas wysoko prowadzili dzięki bardzo skutecznym atakom Michała Bernysia oraz Michała Jutkiewicza (stan 12:18). Będzinianie popełniali dużo błędów w polu zagrywki i w przyjęciu. Po chwili jednak MKS MOS zaczął powoli odrabiać straty i przewaga Opolskiej Politechniki stopniała do trzech punktów (stan 18:21). Wtedy o czas poprosił szkoleniowiec gości Zbigniew Rektor. Po przerwie siatkarze Politechniki popełniają błąd ustawienia i Opole prowadziło już tylko jednym punktem. Jednak to opolanie okazali się lepsi w pierwszym secie wygrywając go 23:25.

W drugiej partii od początku na parkiecie pojawili się Adam Łapuszyński i Mateusz Mędrzyk. Pierwszy punkt w drugim secie dla MKS-u MOS Będzin po świetnym bloku Arkadiusza Świechowskiego i Adama Łapuszyńskiego. Następnie wynik na 1:1 wyrównał Michał Bernyś atakując skutecznie z drugiej linii. Potem kilka błędów w przyjęciu zagrywki popełnili siatkarze gospodarzy, co bezlitośnie wykorzystali zawodnicy Politechniki i to oni prowadzili 3:6. Przy stanie 10:15 o czas poprosił trener MKS-u MOS Będzin – Rafał Legień. Po przerwie „asem" serwisowym popisuje się Adam Łapuszyński. Do tego błędy w ataku popełniają zawodnicy Politechniki i prowadzą już tylko dwoma punktami (16:18). Kiedy będzinianom udało się doprowadzić do wyrównania o czas poprosił trener gości. Potem dwukrotnie w ataku pomylił się Michał Jutkiewicz i MOS Będzin prowadził już 22:20. W końcówce tego seta przyjezdni nie mogli skończyć ataku, gdyż wszystkie piłki bronił libero będzińskiego MKS-u – Michał Potera. Ostatecznie drugiego seta wygrali gospodarze 25:22.

Na początku trzeciego seta przewagę wypracowali sobie gospodarze prowadząc 2:0 i 6:2. Przy stanie 6:2 o pierwszą przerwę poprosił trener gości. Po chwili „asa" serwisowego posyła środkowy MKS-u – Arkadiusz Świechowski. Zrobiło się 8:2 dla gospodarzy i wtedy o drugi czas poprosił Zbigniew Rektor. Po przerwie skutecznym atakiem popisuje się Michał Jutkiewicz. Przewaga MKS-u stopniała do trzech punktów głównie za sprawą skutecznych zagrywek Michała Jankowskiego. Potem na parkiecie pojawili się Tomczyk i Zborowski a także w zespole gości Dobrowolski. Jednak to MKS MOS Będzin wygrał trzecią partię 25:23.

Czwarty set miał podobny przebieg do poprzedniego, czyli grę głównie kontrolowali będzinianie i to oni prowadzili przez całego tego seta. Gospodarze poprawili grę w bloku a także przyjęcie co dało efekt. Do tego siatkarze Politechniki wyglądali na bardzo zmęczonych w tym ostatnim secie i przegrali tego czwartego seta zdecydowanie bo 25:19.

MKS MOS Będzin – Politechnika Opolska 3:1

(23:25, 25:22, 25:23, 25:19)

MKS MOS Będzin: Mędrzyk, Miller, Syguła, Dzierżanowski, Zborowski, Świechowski, Potera (libero) oraz Tomczyk, Kantor i Łapuszyński

Politechnika Opolska: Szewczyk, Jankowski, Jutkiewicz, Bernyś, Pietraszka, Szlendak (libero) oraz Dobrowolski, Jamrozowicz, Siekański, Michalak i Kęsicki