Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Hiszpanki sparują z Belgijkami

Hiszpanki sparują z Belgijkami

x - [stare] Mistrzostwa Europy (K) 2009

Ostatnim sprawdzianem formy dla reprezentacji Hiszpanii przed nadchodzącymi Mistrzostwami Europy w Polsce są sparingi z innym uczestnikiem europejskiego czempionatu, zespołem Belgii. Hiszpanki pierwszym mecz na ME rozegrają z reprezentacją Polski.

W pierwszym meczu towarzyskim czternastki Hiszpanii i Belgii zawodniczki Gido Vermeulen pokonały ekipę Belgii 3:0, jednak zwycięstwo to kosztowało hiszpańskie siatkarki wiele wysiłku. W pierwszym secie na parkiecie wrzała zacięta walka. Szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliły Hiszpanki, głównie, dzięki błędom rywalek oraz skutecznej grze na kontrach (26:24). W pozostałych dwóch setach inicjatywa spoczywała głównie w rękach zespołu z Półwyspu Iberyjskiego. Belgijki usiłowały dogonić swe rywalki, lecz bez rezultatu. Hiszpania zwyciężyła do 22 i 23.

W drugim pojedynku podopieczne Gerta vande Broek wzięły odwet za porażkę. Drużyna Belgii zdecydowanie podniosła poziom swojej gry. W tie-breaku znakomita gra Virginie De Carne pomogła Belgii odnieśc zwycięstwo.

Obie reprezentacje sklasyfikowane są dosyć nisko w rankingu FIVB. Belgia zajmuje 33. miejsce. Hiszpania zaś znajduje się o dziesięć oczek niżej.

Hiszpanki rywalizować będą w grupie A wraz z Polkami, Holenderkami i Chorwatkami. Siatkarkom Belgii w grupie B na drodze staną reprezentacje Rosji, Bułgarii i Białorusi.