Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Wyniki drugiego dnia turnieju w Sopocie

Wyniki drugiego dnia turnieju w Sopocie

puchar

Podczas drugiego dnia turnieju rozgrywanego w Sopocie zwycięstwo odniosły gospodynie, które pokonały 3:1 Chemika Police, a Centrostal gładko ograł Gedanię Żukowo. Dziś jeszcze wszystkie drużyny zagrają po jednym meczu.

Mecz rozpoczął się od udanego ataku Małgorzaty Plebanek na podwójnym bloku. Jednak cztery kolejne akcje wygrały bydgoszczanki (4:1). Wówczas o czas poprosił szkoleniowiec Gedanii, Grzegorz Wróbel. Po przerwie Żukowianki szybko odrobiły straty po skutecznym zbiciu Natalii Kurnikowskiej z lewego skrzydła (5:5). Błąd podwójnego odbicia Aleksandry Pasznik dał ponownie dwa oczka przewagi Centrostalowi (8:6), ale szczelny blok Pasznik i Szymańskiej doprowadził do kolejnego remisu (11:11). W dalszej fazie pierwszego seta Kurnikowska zatrzymała atak Kuligowskiej (14:16) i o czas musiał prosić trener Centrostalu, po którym bydgoszczanki zdobyły cztery punkty z rzędu. Błędy siatkarek Gedanii dały trzy oczka przewagi Centrostalowi (22:19). W końcówce Gedania zerwała się jeszcze do walki, ale pojedynczy blok Pasznik na Zielińskiej i udany atak Plebanek to było zbyt mało. Ostatecznie bydgoszczanki zwyciężyły w pierwszej partii 25:23 .

Od prowadzenia 4:1 Centrostalu rozpoczęła się kolejna odsłona meczu. Z każdą kolejną akcją przewaga bydgoskiego zespołu wzrastała (10:5). Żukowiankom nie pomógł nawet czas wzięty przez trenera Wróbla. Kolejne błędy nie pozwoliły Gedanii na nawiązanie wyrównanej walki z drużyną z Bydgoszczy (20:8). Seta zakończył autowy serwis Szymańskiej (25:10).

Trzecia odsłona rozpoczęła się od nieudanego przyjęcia Zielińskiej i błędu Katarzyny Mróz (1:3). W dalszej fazie tego seta walka toczyła się cios za cios. Po skutecznym ataku Plebanek było 8:10 dla Gedanii. Jednak punktowe kontry w wykonaniu Centrostalu dały prowadzenie bydgoskiej ekipie (17:11). Następnie zawodniczki Gedanii odrobiły 3 punkty straty (17:14). Kiwka Mróz doprowadziła do pierwszej piłki meczowej (24:18), a mecz zakończył atak w antenkę Lizińczyk (25:18).

Centrostal Bydgoszcz – Gedania Żukowo 3:0
(25:23, 25:10, 25:18)

Centrostal Bydgoszcz: Dominika Kuczyńska, Katarzyna Mróz, Kinga Zielińska, Alicja Leszczyńska, Izabela Kasprzyk, Joanna Kuligowska, Katarzyna Wysocka (libero) oraz Dominika Nowakowska

Gedania Żukowo: Natalia Kurnikowska, Aleksandra Pasznik, Aleksandra Szymańska, Joanna Kocemba, Małgorzata Plebanek, Natalia Łozowska, Marta Siwka (libero) oraz Żaneta Rzepnikowska, Paulina Szpak, Małgorzata Lizińczyk

Początek meczu był bardzo wyrównany (5:5). Błąd po stronie Trefla wyprowadził Chemika na prowadzenie (9:7). Jednak as serwisowy Moniki Naczk i błąd Agnieszki Kazanieckiej sprawił, że to Trefl miał dwa oczka przewagi (12:10). Po chwili ponownie prowadziły policzanki 18:16. Pomyłka zawodniczek Chemika – remis po 19. Następnie żadna z drużyn nie mogła uzyskać większej przewagi. Przy stanie 28:28 Justyna Raczyńska zaatakowała po skosie w boisko, a chwilę później Sołodkowicz popełniła błąd i premierowa odsłona pada łupem podopiecznych Mariusza Bujka .

Kolejną partię od prowadzenia 3:1 rozpoczęły przyjezdne. Gospodynie popełniały zbyt wiele błędów w zagrywce. Kaliszuk dotknęła siatki w bloku (5:8), Wówczas o przerwę poprosił Edward Pawlun . Skuteczny blok siatkarek Trefla zniwelował przewagę Chemika (8:9). Jednak kolejne błędy popełniały sopocianki (12:15). Następnie gospodyniom udało się doprowadzić do remisu po 20. Po walce cios za cios Naczk obiła blok rywalek, a błąd siatkarek Chemika dał zwycięstwo Treflowi 25:23.

Zawodniczki Trefla dobrze rozpoczęły trzecią odsłonę (5:2). Następnie Justyna Raczyńska zaatakowała w aut (7:4). Potem Emilia Reimus skutecznie obiła blok policzanek (10:7). W dalszej fazie tej partii długą wymianę wygrały zawodniczki Trefla (15:12). As serwisowy Moniki Naczk i błąd Ewy Kwiatkowskiej sprawiły, że gospodynie miały już siedem punktów przewagi (22:15). Ostatni punkt w trzecim secie zdobyła Toborek (25:17).

Od początku czwartego seta zawodniczki Trefla musiały odrabiać dwupunktową stratę. Dzięki dobrym zagrywkom Ani Sołodkowicz było po 6. Po kiwce Moniki Naczk na tablicy wyników widniał wynik 8:7 dla zespołu z Sopotu. Błędy zawodniczek Chemika sprawiły, że gospodynie odskoczyły na trzy oczka (10:7). Po błędzie Agnieszki Kazanieckiej sopocianki prowadziły 16:13. W dalszej fazie tej partii Soter i Pomykacz zatrzymały atak Sołodkowicz (22:17), ale błędy Kazanieckiej i Soter dały zwycięstwo zespołowi z Sopotu (25:20).

Chemik Police – Trefl Sopot 1:3
(30:28, 24:26, 17:25, 20:25)

Chemik Police: Natalia Matusz, Ewa Kwiatkowska, Magdalena Soter, Joanna Pomykacz, Joanna Kuchczyńska, Agnieszka Kazaniecka, Justyna Raczyńska (libero) oraz Katarzyna Ciesielska

Trefl Sopot: Ewelina Toborek, Natalia Nuszel Anna Sołodkowicz, Monika Naczk, Marta Szymańska, Tamara Kaliszuk, Izabela Śliwa (libero) oraz Emilia Reimus, Monik Gorszyniecka, Aleksandra Kruk

źródło: inf. własna, treflsport.com