Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radosław Panas: Wszystko idzie w dobrym kierunku

Radosław Panas: Wszystko idzie w dobrym kierunku

fot. archiwum

Bardzo udanie rozpoczęli mecze kontrolne siatkarze Neckermanna AZS Politechniki Warszawskiej. Ze swoich zawodników bardzo zadowolony jest szkoleniowiec warszawskich "Inżynierów", Radosław Panas. - Wszystko idzie w dobrym kierunku - mówi.

Dla wielu obserwatorów zwycięstwo Pańskiej drużyny nad zespołem z Kędzierzyna-Koźla było nie lada niespodzianką. Jak może pan ocenić to spotkanie?

Radosław Panas:Cieszę się ze zwycięstwa. Wiadomo, że jest to mecz towarzyski, ale zawsze lepiej się wygrywa niż przegrywa. Poza tym cieszy mnie gra chłopaków. Owszem są momenty przestojów – jest wiele rzeczy nad którymi musimy pracować. Szczególnie nieregularność zagrywki – jest dużo popsutych serwisów, które nie powinny się zdarzać. Uważam jednak, że wszystko idzie w bardzo dobrym kierunku. Chłopaki bardzo dobrze pracują i to przenosi się później na mecz. Niewątpliwie jednak najważniejsza będzie liga .

Jak przebiegają przygotowania do sezonu? Co jeszcze czeka Pański zespół przed startem rozgrywek PlusLigi?Teraz już zaczęliśmy drugą fazę przygotowań – więcej czasu spędzamy na sali, mniej "na sile". Więcej gramy – to jest już nasz drugi turniej. W środku tygodnia graliśmy jeszcze mecz treningowy z Bełchatowem. Za tydzień trzy mecze u siebie w Warszawie w ramach Memoriału Ambroziaka i na koniec przed ligą dwa mecze w Radomiu. Także wszystko idzie w tym kierunku, by jak najlepiej przygotować się do sezonu.

Przed Panem pierwszy sezon w roli szkoleniowca zespołu z Warszawy. Jak po kilku tygodniach spędzonych w nowym klubie może pan ocenić drużynę?

Tutaj chwalę chłopaków na prawo i na lewo, bo naprawdę to jak pracują, jak trenują jest godne uznania. Przychodząc na trening, jestem bardzo zadowolony z ich pracy. Nie chcę ich tutaj zagłaskać, bo jeszcze to przeczytają, uwierzą w to i usiądą na laurach (śmiech). To oczywiście mówię tak, w żartach. Naprawdę jest bardzo, bardzo fajnie i oby tak dalej.

Jakie cele stawia Pan sobie i drużynie przed sezonem?

Przede wszystkim to pierwszy cel to utrzymanie się, a później poprawa miejsca z zeszłego roku czyli pójście o krok, dwa do przodu. Natomiast naszym marzeniem jest awans do europejskich pucharów i do tego będziemy dążyć. Tak jak mówię są to już bardzo wygórowane rzeczy, ale trzeba zawsze sobie przyjąć jakiś cel i do niego dążyć!

* z Krosna dla Strefy Siatkówki, Sebastian Solecki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved