Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-21: Brzostek/Kołosińska i Kądzioła/Szałankiewicz w półfinale

MŚ U-21: Brzostek/Kołosińska i Kądzioła/Szałankiewicz w półfinale

x - [stare] Mistrzostwa świata w plażówce 2009

W dzisiejszych meczach trwających w Blackpool mistrzostwach świata do lat 21 odnotowaliśmy jak cztery zwycięstwa i jedną porażkę. W 1/16 finału odpadli Wojtasik/Leźnicki. W półfinale znalazły się pary Brzostek/Kołosińska i Kądzioła/Szałankiewicz.

W swoim pierwszym meczu Brzostek i Kołosińska podejmowały parę brazylijską. Po przegranym pierwszym secie, w drugim wzięły rewanż. W tie – breaku zagrały lepiej od zawodniczek z Ameryki Południowej i awansowały do kolejnej rundy turnieju.

A manda Maltez/Júlia – Brzostek/Kołosińska 1:2
(21:19, 14:21, 11:15)

W kolejnej rundzie turnieju popularne "Kinia" i "Monia" trafiły na zawodniczki z Niemiec, które wygrały z nimi w fazie grupowej. Nadarzyła się znakomita szansa do rewanżu, którą Polki wykorzystały. Mecz był bardzo wyrownany, o czym świadczy wynik. W pierwszym secie triumfowały Polki (21:19), w drugim wynik był taki sam, z tym, że 21. punkt zdobyły Niemki. W tie – breaku 15:13 wygrały Polki i awansowały do półfinału.

Brzostek/Kołosińska – Bieneck/Steinhauff 2:1
(21:19, 19:21, 15:13)

W rywalizacji mężczyzn w polskim meczu był kolejny tie – break. Kądzioła i Szałankiewicz potrzebowali trzech setów, aby pokonać parę francuską. Pierwszego seta do 17. wygrali rywale Polaków. W drugim do 16. zwyciężyli Kądzioła i Szałankiewicz, a w tie – breaku oddali Francuzom tylko 11 punktów.

Kądzioła/Szałankiewicz – Dupouy/Lacombe 2:1
(17:21, 21:16, 15:11)

W meczu ćwierćfinałowym Kądzioła i Szałankiewicz rozegrali dobry mecz i pokonali Holendrów Varenhorst/Brouwer 2:0. Mecz potrwał 39 minut, a Polacy oddali rywalom kolejno 15 i 17 punktów. Jutro zagrają w półfinale.

Kądzioła/Szałankiewicz – Varenhorst/Brouwer 2:0
(21:15, 21:17)

Niestety ostatnia polska para przegrała swój mecz, również w tie – breaku. Wojtasik/Leźnicki po dobrym i wyrównanym meczu minimalnie przegrali z duetem Stiel/Dollinger i pożegnali się z turniejem. Warto jednak zaznaczyć, że zaczynali od kwalifikacji i należą im się słowa uznania.

Wojtasik/Leźnicki – Stiel/Dollinger 1:2
(27:29, 21:13, 14:16)