Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mistrz Litwy sprawdzi siatkarzy Avii

Mistrz Litwy sprawdzi siatkarzy Avii

fot. archiwum

Dla siatkarzy Avii Świdnik będzie to najtrudniejszy z dotychczasowych turniejów w obecnym okresie przygotowawczym. Świdniczanie zagrają w weekend na terenie Białołęckiego Ośrodka Sportowego w silnie obsadzonym turnieju. 

Zagrają w nim m.in. aktualny mistrz Litwy Tauras Vilniaus, rezerwy mistrza Polski Skry Bełchatów i Trefl Gdańsk, spadkowicz z PlusLigi.

Dla podopiecznych Krzysztofa Lemieszka będzie to już trzeci turniej w obecnym okresie przygotowawczym. Wcześniej grali w Hajnówce i Jaworznie i w obu imprezach zdobyli pierwsze miejsce. – Teraz nie nastawiamy się na osiągnięcie takiego wyniku – mówi Marcin Malicki , środkowy Avii. – Myślę, że jak dobrze zaprezentujemy się w dwóch, trzech meczach, to będzie dobrze. Mamy problemy na środku, bo wobec kontuzji Michała Baranowskiego musimy z Michałem Jaskulskim grać non stop. A to sprawia, że nie jesteśmy w stanie grać całego turnieju na maksa. Nie jest jednak wykluczone, że nam się uda wygrać. Coraz lepiej wygląda nasza współpraca z rozgrywającymi, pozostali zawodnicy także budują formę. Będzie to jednak mocniej obsadzony turniej i o zwycięstwo będzie trudniej.

Imprezę rozpocznie rywalizacja w grupach. Świdniczanie zostali skojarzeni w grupie A z gospodarzami AS Białołęka, Pronarem Hajnówka i mistrzem Litwy, zespołem Tauras Vilniaus. W grupie B wystąpią Trefl Gdańsk, Ślepsk Suwałki, AZS Nysa i Skra II Bełchatów.źródło: Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved