Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Kwal. do LŚ 2010: Egipt coraz bilżej awansu

Kwal. do LŚ 2010: Egipt coraz bilżej awansu

Egipt

Podobnie jak reprezentanci Niemiec, siatkarze z Egiptu uczynili kolejne kroki ku grze w Lidze Światowej 2010. Pokonując wczoraj Japończyków w czterech setach, przed sobotnim pojedynkiem postawili się w roli faworytów do awansu do popularnej "Światówki".

Pierwsze dwa sety spotkania zdecydowanie należały do Egipcjan, którzy przeważali praktycznie we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Inaugurującą odsłonę meczu siatkarze z Afryki wygrali do 21, kolejną zaś znacznie bardziej pewnie, bo do 17.  Trzeci set był w ich wykonaniu zdecydowanie słabszy, bowiem wówczas to Japończykom udało się przejąć kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi i w rezultacie wygrać 25:21. Egipcjanie nie pozwolili swym rywalom na przeszkodzenie im w zwycięstwie. Na czwartego seta wyszli bardzo zmotywowani i przez praktycznie cały czas jego trwania nie pozwolili Japończykom na stworzenie jakiegokolwiek zagrożenia.

Najlepiej punktującym zawodnikiem na boisku był Ahmed Abdel Naeim , który zdobył dla swojego zespołu 18 oczek. O dwa mniej zdobył dla drużyny przeciwnej, najlepiej punktujący Japończyk – Yusuke Ishijima.

Boiskowa dominacja Egipcjan ma swoje odbicie w statystykach spotkania, w których praktycznie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła  lepsi okazali się być siatkarze z Afryki.