Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jastrzębianie lepsi w dwumeczu w Iławie

Jastrzębianie lepsi w dwumeczu w Iławie

x - [stare] Jastrzębski Węgiel

Wczoraj w Iławie został rozegrany sparingowy mecz pomiędzy AZS UWM Olsztyn a Jastrzębskim Węglem. Lepsi po tie - breaku okazali się zawodnicy ze Śląska. Dziś olsztynianie mieli okazję do rewanżu, jednak jej nie wykorzystali i ponownie przegrali po pięciu setach.

Początek pierwszej partii był wyrównany. Na pierwszą przerwę techniczną podopieczni trenera Santillego schodzili, prowadząc 8:7. Później jednak to akademicy przejęli inicjatywę, zdobywając punkty najczęściej po niewymuszonych błędach rywali (13:10). Po bloku olsztynian oraz autowym ataku Cayira na tablicy świetlnej widniał już wynik 19:15. Podopieczni trenera Sordyla nie dali sobie już wydrzeć zwycięstwa w tej partii, wygrywając ją ostatecznie 25:22.

Podrażnieni porażką w pierwszej odsłonie zawodnicy Jastrzębskiego Węgla szybko przystąpili do ofensywy (9:6). Po ataku Sobali z piłki przechodzącej, przyjezdni prowadzili różnicą czterech oczek (11:7). Olsztynianom udawało się dochodzić swojego rywala (10:11, 13:14), ale ten za każdym razem "uciekał’ od nich, powiększając swoją przewagę. Blok na Wojciechu Winniku przyniósł jastrzębianom dziewiętnasty punkt i pewnie zmierzali po zwycięstwo w tej odsłonie. Tak faktycznie się stało, bowiem już nic złego im się nie przydarzyło w tym secie, którego wygrali w stosunku 25:20.

Trzecia partia była bliźniaczo podobna do poprzedniej. Podopieczni włoskiego szkoleniowca szybko odskoczyli od swojego rywala i po skutecznej kontrze Hardy’go prowadzili 10:6. Akademikom z Olsztyna zupełnie nie szło w tym secie. Goście grali jak natchnieni. Po asie Sebastiana Pęcherza mieli już dziewięciopunktową zaliczkę (20:11) i pewność, że wygraną w trzeciej odsłonie mają niemalże w kieszeni. Gracze z Górnego Śląska zwyciężyli 25:19.

W kolejnej fazie tego spotkania do głosu doszli gospodarze tego pojedynku. As Dawida Guni wysunął olsztynian na prowadzenie 14:11. Po raz kolejny swoje nieprzeciętne umiejętności pokazał Tomasz Józefacki , który wprowadził sporo ożywienia w poczynania swojego zespołu. Czwartego seta AZS wygrał 25:20.

Podobnie jak dzień wcześniej wszystko miało rozstrzygnąć się w tie-breaku. Lepiej rozpoczęli go przyjezdni, którzy szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie (8:4). Czasy brane przez trenera Sordyla na niewiele się zdały. Jastrzębianie kontynuowali swoją bardzo dobrą grę, co miało bezpośrednie przełożenie na wynik piątej partii, wygranej przez nich gładko 15:6.

AZS UWM Olsztyn – Jastrzębski Węgiel 2:3
(25:22, 20:25, 19:25, 25:20, 6:15)

AZS UWM Olsztyn : Kowalczyk, Kusaj, Tomczyk, Siezieniewski, Winnik, Stańczuk, Hargreaves, Andrzejwski (libero) oraz Gunia, Józefacki
Jastrzębski Węgiel : Łomacz, Cayir, Sobala, Szczygieł, Pęcherz, Hardy, Rusek (libero) oraz Abramov, Czarnowski, Master

Wczorajszy mecz z Jastrzębskim Węglem okazał się ponownie pechowy dla akademików ze stolicy Warmii i Mazur. Błędy w piątym secie zdecydowały o porażce podopiecznych trenera Mariusza Sordyla . Podobnego zdania jest atakujący zespołu z Olsztyna Tomasz JózefackiW tiebreaku nastąpił zdecydowanie nasz przestój. Bo dobrej grze doprowadzamy do remisu 2:2, i przytrafia się nam seria błędów, gdzie przeciwnik nam odskakuje. Musimy z tym walczyć, bowiem tak samo było w meczu sprzed tygodnia. Będziemy nad tym pracować, ale wydaje mi się, że z każdym meczem jest coraz lepiej.

Zapytany o to, czy czuję się liderem drużyny, atakujący AZS -u odpowiada przecząco. – Nie, wydaje mi się, że każdy z nas musi dołożyć swoje i grać na maksimum swoich możliwości, tak abyśmy wygrywali.

Drużynę z Olsztyna w najbliższych dniach czekają treningi na własnych obiektach oraz mecze sparingowe z kolejnymi rywalami. – W najbliższych dniach mamy normalne treningi u siebie. Na weekend mamy zaplanowane dwa sparingi z Treflem Gdańsk i za dwa tygodnie turniej w Bydgoszczy – dodaje na koniec Tomasz Józefacki .