Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > IX Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kadetek „Złota Jesień 2009”

IX Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kadetek „Złota Jesień 2009”

puchar

Po raz 9 zainaugurowano w Iławie Turniej Piłki Siatkowej Kadetek „Złota Jesień 2009".W tym roku do rywalizacji przystąpiły zespoły Truso Elbląg, MTS - u Kwidzyn, Sparty Braniewo, Orła Malbork, Plasu Warszawa, Piątki Olsztyn i Dutaru Zryw - Volley Iława.

Pojedynek Orła Malbork z gospodarzem turnieju rozstrzygnął się w dwóch partiach. Co prawda oba sety były dość wyrównane, ale w końcówkach lepsze okazywały się przyjezdne. Pierwsza odsłona padła łupem siatkarek z Malborka, które wygrały ją w stosunku 25:20. Dalsza faza tego spotkania była już o wiele bardziej wyrównana. Zryw prowadził już 22:21, ale ostatnie słowo należało do gości. Przyjezdne po serii kilku dobrych zagrywek odrobiły straty i zwyciężyły 25:22.

UKS Orzeł Malbork – MKS Dutar Zryw – Volley Iława 2:0
(25:20, 25:22)

Konfrontacja Sparty Braniewo z Plasem Warszawa byłem meczem do jednej bramki. Siatkarki ze stolicy nie dały większych szans swoim rywalkom, zwyciężają gładko całe spotkanie. Pierwsza partia toczyła się pod wyraźne dyktando Plasu, który w tym secie oddał przeciwnikowi zaledwie szesnaście oczek. Drugi set miał niemalże identyczny przebieg. Warszawianki pozbawiły wszelkich złudzeń zespół z Braniewa, wygrywając jeszcze wyżej, bo 25:15.

UKS Plas Warszawa – SPS Sparta Braniewo 2:0
(25:16, 25:15)

Spotkanie Truso Elbląg I z MTS Kwidzyn nie przyniosło wiele emocji. Pierwszy set zwyciężyły pewnie elblążanki 25:16. Z kolei w drugiej odsłonie było trochę więcej nerwów na parkiecie. Siatkarki z Kwidzyna miały już w zapasie kilka oczek przewagi, jednak nie potrafiły tego do kona wykorzystać.. W końcówce to zawodniczki Truso zachowały więcej zimnej krwi i zwyciężyły tę partię na przewagi 27:25.

MKS Truso Elbląg I – MTS Kwidzyn 2:0
(25:16, 27:25)

W kolejnym pojedynku zmierzyły się ze sobą ekipy Truso Elbląg II oraz Piątki Olsztyn. Po wygraniu pierwszego seta przez olsztynianki 25:13, wszystko wskazywało na to, ze nie oddadzą one już zwycięstwa w tym meczu, tym bardziej, iż w drugiej odsłonie prowadziły już 10:0. Nic bardziej mylnego. Siatkarki z Elbląga nie dały za wygraną i w końcówce tej partii doszły swoje rywalki, a w konsekwencji wygrały ją 25:23. Trzeci, decydujący o zwycięstwie set był jedną wielką huśtawką nastrojów. Ostatecznie to elblążanki zwyciężyły go 15:13 i cały mecz 2:1

MKS Truso Elbląg II – UKS Piątka Olsztyn 2:1
(13:25, 25:23, 15:13)

Porażkę gospodynię odbiły sobie w kolejnym spotkaniu z MTS Kwidzyn. Podopieczne trenera Pietroczuka co prawda męczyły się w trzech setach, ale ostatecznie przechyliły szale zwycięstwa na swoja stronę i mogły Cieszyc się z pierwszego dziś triumfu.

MKS Dutar Zryw – Volley Iława – MTS Kwidzyn 2:1

Do jednej bramki toczył się także ostatni mecz dzisiejszego dnia pomiędzy Piątka Olsztyn a UKS Plas Warszawa. Po zaskakującej przegranej w pierwszym meczu z Truso Elbląg, olsztynianki nie dały szans swoim rywalkom, zwyciężając pewnie 2:0.

UK Piątka Olsztyn – UKS Plas Warszawa 2:0