Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > Gwardzistki najlepsze w Twardogórze

Gwardzistki najlepsze w Twardogórze

puchar

Impel Gwardia Wrocław zwyciężyła w II Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra. W meczu o pierwsze miejsce podopieczne Rafała Błaszczyka dopiero w tie-breaku uporały się z Dresdner SC.

Obie drużyny zmierzyły się dzień wcześniej w fazie grupowej. Wówczas niemiecki zespół łatwo, w trzech setach uległ gwardzistkom. W meczu finałowym wziął za to odwet. Wyrównana walka wrzała w pierwszym i trzecim secie. W partii drugiej i czwartej drużyny wykazywały duże wahania formy. Jednak już w tie-breaku zdecydowaną przewagę uzyskała ekipa z Wrocławia, zapewniając sobie tym samym zwycięstwo w II Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra.

W pojedynku o trzecie miejsce zespoły PTPS Piła i Stal Mielec również zaserwowały kibicom wiele emocji. W tie-breaku po bardzo wyrównanej walce szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliły ostatecznie pilanki.

Rok temu w rozgrywanym wówczas po raz pierwszy turnieju w Twardogórze wrocławianki zajęły drugie miejsce. Triumfował zespół Dynamo-Jantar Kaliningrad. W finale Rosjanki pokonały wrocławską drużynę 3:1.