Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Drugi dzień sparingów w Szczecinie

Drugi dzień sparingów w Szczecinie

Szczecin

Podczas drugiego dnia sparingowych meczów w Szczecinie Morze Bałtyk Szczecin pokonało w pięciu setach drugoligowy AZS UAM Poznań. Poznaniacy z kolei wcześniej w trzech setach pokonali Farta Kielce. W spotkaniu drugich drużyn Farta i Morza padł remis.

Spotkanie Morza Bałtyk Szczecin i akademików z Poznania było głównym meczem dnia. Podopieczni trenera Zdzisława Gogola na pokonanie swojego rywala potrzebowali pięciu setów. Obie ekipy zaprezentowały jednak bardzo nierówną dyspozycję. Momenty dobrej gry przeplatane były koszmarnymi wręcz błędami i nieporozumieniami, których po obu stronach było naprawdę dużo. Morze Bałtyk zaprezentowało zdecydowanie lepszą dyspozycję od swojego dzisiejszego rywala w polu serwisowym, a co za tym idzie także w bloku. Obie ekipy zaprezentowały bardzo podobny poziom jeżeli chodzi o grę w ataku

Oczywiście obaj trenerzy jak to zazwyczaj bywa w meczach sparingowych bardzo rotowali składami szukając najlepszych ustawień. Trener Zdzisław Gogol podobnie jak wczoraj nie mógł jednak skorzystać z jednego ze swoich liderów Mateusza Sylli , który jak sam przyznaje wciąż odczuwa ból w kontuzjowanym kolanie, ale wkrótce powinien już wrócić do gry.

Wyniki drugiego dnia sparingów w Szczecinie
Morze Bałtyk Szczecin- AZS UAM Poznań 3:2
Fart Kielce- AZS UAM Poznań 0:3
Morze Bałtyk Szczecin II- Fart Kielce II 2:2

Jutro ostatni już dzień sparingów w hali Szczecińskiego Domu Sportu. Druga drużyna Morza Bałtyk Szczecin zmierzy się z akademikami z Poznania, natomiast o godzinie 16:00 Morze Bałtyk Szczecin zagra z Fartem Kielce. Po tych sparingach siatkarzy ze Szczecina czeka jeszcze przyszłotygodniowy wyjazd na pojedynki kontrolne do Kielc, a potem już tylko pierwszy oficjalny mecz w ramach PP z ekipą z Gorzowa.