Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Daniel Pliński: W kraju zobaczyłem, co osiągnęliśmy

Daniel Pliński: W kraju zobaczyłem, co osiągnęliśmy

fot. archiwum

Po zdobyciu złotego medalu mistrzostw Europy miał niecały tydzień wolnego. Nic dziwnego, że środkowy kadry siatkarzy Daniel Pliński  prosto ze spotkania u premiera pomknął do rodzinnego Pucka, aby pobyć trochę z najbliższymi.

Już w przyszłym tygodniu "Plina" rozpoczyna przygotowania do ligowego sezonu ze Skrą. Razem z żoną Martą i 3,5-letnią córeczką Julią przeniosą się znad Zatoki Puckiej do Bełchatowa. Na szczęście jeden z czternastu złotych siatkarzy mógł też choć przez chwilę pooddychać morskim powietrzem.

To, że wywalczył mistrzostwo Europy, uświadomił sobie w pełni dopiero w Polsce. – W Izmirze graliśmy mecz po meczu, pomału zmierzając do celu, ale dopiero w kraju zobaczyłem, co osiągnęliśmy. Tu do mnie dotarła skala naszego wyczynu i fakt, że żadna polska męska drużyna tego wcześniej nie dokonała – przypomina Pliński.

Teraz oddaje się słodkiemu lenistwu. – Oj, to było bardzo potrzebne. Dwadzieścia stopni, słoneczko, bardzo sympatycznie, no i wreszcie jestem ze swoimi dziewczynami – cieszy się Daniel, który przyznaje, że w domu czekają na niego najwierniejsze fanki. – Żona to wiadomo, ale ostatnio też Julcia zaczęła mi mocno kibicować. Zakłada szalik i krzyczy "Polska!" przed telewizorem – opowiada dumny tata.No, nie zawsze, czasem musiałam z nią toczyć boje, czy włączyć bajkę czy mecz – prostuje pani Marta. – Ale w końcu dawała się przekonać i powtarzała mi ciągle zdziwiona: "Mamo, a w telewizorze mówią, że Daniel Pliński wygrywa".

* Autorem tekstu jest Marek Żochowski
* więcej w Super Expressie

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved