Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Na sukcesie reprezentacji zarobią kluby

Na sukcesie reprezentacji zarobią kluby

fot. archiwum

W 2010 roku wygaśnie umowa Polskiej Ligi Piłki Siatkowej z Polsatem, zapewniająca tej telewizji wyłączne prawa do transmisji z ligowych boisk. Prezesi czołowych klubów nie mogli więc wyobrazić sobie lepszego momentu na mistrzostwo Europy.

Wraz ze złotym medalem wartość praw poszła w górę i to zdecydowanie. – Nie ma silnej ligi bez silnej kadry i odwrotnie: nie ma mocnej kadry, bez mocnej ligi – twierdzą od lat przy każdej okazji prezesi klubów Polskiej Ligi Siatkówki. Teraz ich twierdzenie można zmodyfikować: nie ma dużych zarobków klubów bez silnej reprezentacji. Sukces w Izmirze sprawia, że minimalne sumy pieniędzy otrzymywane z tytułu sprzedaży przez PLS praw telewizyjnych powinny zdecydowanie wzrosnąć. Najlepsi i najczęściej pokazywani liczyć będą mogli nawet, jak szacują eksperci i działacze, z którymi rozmawialiśmy, do miliona złotych za sezon.

– Obecna umowa obowiązuje ostatni sezon, trwa od czterech lat. Przedłużaliśmy ją w 2006 roku – mówi „PS" prezes PLS Artur Popko. Przed trzema laty Polsat trafił w idealny moment, bo pozyskał ligę tuż przed wielkim sukcesem w mistrzostwach świata. Teraz stacji tej będzie trudniej, choć Popko zaznacza, że z nią zaczną się pierwsze negocjacje: – To nasz partner biznesowy od początku wielkiej kariery siatkówki. Teraz będziemy chcieli podpisać nową umowę: na dwa lub trzy lata, zależnie od wysokości ofert. Pierwszeństwo negocjacyjne wynikające z kultury biznesowej dostanie Polsat, ale wysłuchamy wszystkich oferentów i wybierzemy najkorzystniejsze dla klubów rozwiązanie. Czy wzorem piłkarskiej ekstraklasy ogłosimy przetarg przy otwartej kurtynie? Nie wiem, zbyt wcześnie na takie deklaracje, choć będziemy powoli zaczynać wstępne negocjacje.

*Więcej w Przeglądzie Sportowymźródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved