Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Kwalifikacje LŚ 2010: Niemcy o krok od Ligi Światowej

Kwalifikacje LŚ 2010: Niemcy o krok od Ligi Światowej

Niemcy

Reprezentanci Niemiec zrobili kolejny krok w kierunku gry w przyszłorocznej edycji Ligi Światowej. Podopieczni Raula Lozano w drugiej rundzie kwalifikacji 3:0 pokonali siatkarzy z Wenezueli - czytamy w relacji serwisu reprezentacja.net.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia reprezentantów Niemiec, na pierwszej przerwie technicznej ich przewaga nad rywalami wynosiła trzy punkty. Z biegiem czasu ta różnica punktowa tylko się powiększała i na drugim czasie przeznaczonym na kosmetykę parkietu podopieczni Lozano prowadzili już 16:12. Po powrocie na boisko Wenezuelczycy ruszyli do odrabiania strat, 17:15. O czas poprosił Raul Lozano . Przyniósł on oczekiwany efekt, bo jego zawodnicy powrócili do dobrej gry i w efekcie wygrali 25:21.

Druga partia rozpoczęła się podobnie do pierwszej, 8:5 dla Niemców na pierwszym czasie technicznym. Potem Wenezuelczycy starali się dorównać rywalom, jednak podczas drugiej przerwy przegrywali wciąż trzema „oczkami". Po jej zakończeniu na boisku istnieli już tylko Niemcy. Blokiem i asem serwisowym popisał się Georg Grozer i było już 22:16. Podopieczni trenera Lozano zwyciężyli 25:17.

Trzeci set należał do najbardziej wyrównanych, 3:3. Niemcy prowadzili na pierwszej, 8:6 i na drugiej przerwie technicznej, 16:12. Rywale jednak doprowadzili do remisu, 16:16. W decydującej fazie seta reprezentanci Niemiec pokazali jednak, że są od rywali lepsi, dobrze grali blokiem i w ataku i dlatego wygrali 25:22.

Najlepszym zawodnikiem w zespole z Niemiec był Jochen Schoeps , zdobywca 13 punktów. Po 10 punktów dołożyli Sebastian Schwarz i Bjoern Andrae . Po drugiej stronie siatki po 8 „oczek" na swoim koncie zapisali Luis Diaz, Ernardo Gomez i Carlos Tejeda .

Niemcy – Wenezuela 3:0
(25:21, 25:18,25:22)

Niemcy: Schwarz, Tischer, Andrae, Wiebel, Schoeps, Gunthor, Steuerwald M. (libero) oraz Steuerwald P., Grozer
Wenezuela: Diaz, Mendez, Tejeda, Ereu, Blanco, Cedeno, Silva (libero) oraz Gomez, Sotledo, Herrera

* Autor relacji: Natalia Lasoń (reprezentacja.net)

źródło: reprezentacja.net