Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Chorwatki zrewanżowały się reprezentacji Słowacji

Chorwatki zrewanżowały się reprezentacji Słowacji

Chorwacja

Reprezentacja Chorwacji wzięła rewanż za wczorajszą porażkę ze Słowaczkami, wygrywając 3:0. Było to ostatnie spotkanie obu ekip przed rozpoczynającymi się za tydzień mistrzostwami Europy kobiet. Chorwatki zagrają w grupie A, Słowaczki trafiły do grypy D.

Dzisiejsze spotkanie, w przeciwieństwie do wczorajszego meczu miało oficjalny charakter. W Puchowie rywalizację Słowaczek z Chorwatkami oglądało 200 kibiców. – Dzisiaj nasze rywali zagrały zdecydowanie lepiej. Mój zespół miał w pierwszym secie problemy z zakończeniem ataku, a także w obronie – mówi trener reprezentacji Słowacji, Miroslav Cada . – Szansę mieliśmy w drugim secie, lecz niestety nie wykorzystaliśmy swojej szansy. Trzecia partia to już zdecydowana przewaga Chorwatek w ataku i na bloku.

Słowacja – Chorwacja 0:3
(22:25, 29:31, 17:25)

Składy :
Słowacja : Rojková, Gogolová, Hrončeková, Smák, Konečná, Soaresová,  Kohútová (libero) oraz Kleskeňová, Noseková, T. Crkoňová, Kuciaková i Viestová.
Chorwacja : Grbačová, Popovičová, Jerkovová, Ušičová Jogunica, Milošová, Poljaková, Miletičová (libero) oraz Alajbegová, Barunová, Dugandžičová i Katičová.