Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wygrany sparing Siatkarza Wieluń

Wygrany sparing Siatkarza Wieluń

x - [stare] Siatkarz Wieluń

W drugim z serii sparingów Siatkarz Wieluń pokonał w Rudnikach Wieluńskich AZS Częstochowa. W zespole z Częstochowy wystąpił świeżo upieczony mistrz Europy z Izmiru, Piotr Nowakowski oraz Dawid Murek, który niedawno dołączył do szeregów AZS-u.

Podczas ceremonii powitania zawodników miała miejsce miła uroczystość. Organizatorzy spotkania wręczyli Piotrowi Nowakowskiemu kwiaty, oraz upominki w podziękowaniu za mistrzostwo Europy. Kibice, którzy szczelnie wypełnili niewielka halę mogli także zobaczyć powracającego do AZS-u Dawida Murka . Przed meczem trenerzy zespołów ustalili, że bez względu na wynik rozegrane zostaną cztery sety.

Pierwszy set rozpoczął się od niewielkiej przewagi AZS-u 4:2. Po udanym bloku Marcina Nowaka, Siatkarz doprowadził do remisu 7:7. Dzięki dobrym zagrywkom Bartosza Janeczka AZS odskoczył na 14:12, a po skutecznych atakach Wojciecha Gradowskiego prowadził już 19:16. Bloki środkowych z Wielunia, oraz ataki Marcina Lubiejewskiego pozwoliły odrobić straty i objąć przez wielunian prowadzenie 22:21. Na potwierdzenie dobrej dyspozycji środkowych Siatkarza, seta zakończył pojedynczy blok Bartosza Buniaka (25:23)

Na początku drugiego seta toczyła się gra punkt za punkt. Dzięki skutecznej grze w ataku Macieja Wołosza , na pierwszej przerwie technicznej Siatkarz prowadził 8:6. Dwa bloki Piotra Nowakowskiego, oraz Bartosza Janeczka i na tablicy wyników pojawiło się 10:9 dla AZS-u. Trudna zagrywka Macieja Kordysza zmusiła do błędów przyjmujących z Częstochowy, a zawodnicy Siatkarza wyszli na prowadzenie 19:16. Bartłomiej Matejczyk zakończył seta wygrywając pojedynek na siatce (25:21).

W trzecim secie trener Wagner wprowadził kilka zmian, na boisko weszli Piotr Łuka , Łukasz Wiśniewski , Krzysztof Wierzbowski , oraz Fabian Drzyzga . Podobnie jak w secie poprzednim, walka w otwarciu odsłony trzeciej była wyrównana  (6:6). Trenerzy postanowili dać odpocząć swoim atakującym, Bartosza Janeczka zastąpił Paweł Mikołajczak , natomiast Marcina Lubiejewskiego, Mikołaj Sarnecki . Ataki Maciejów Kordysza i Wołosza pozwoliły odskoczyć Siatkarzowi na kilka punktów (12:9). Piotr Łuka swoimi atakami poderwał  zespół do walki i jednocześnie wyprowadził na prowadzenie (16:14). Silne serwisy Kordysza i kończone przez Mikołaja Sarneckiego kontry  ostatecznie dały zwycięstwo Siatkarzowi, 25:19.

W czwartym secie zmian w szóstce dokonał trener Damian Dacewicz , na parkiecie pojawili się Andrzej Stelmach , Michał Błoński , oraz Daniel Ferreira . Po błędach zawodników z Wielunia i dobrych atakach Łukasza Wiśniewskiego set rozpoczął się od prowadzenia AZS-u (8:5). Jednak dzięki wspaniałej zagrywce Marcina Nowaka, Siatkarz szybko odrabił straty i objął prowadzenie 12:8. Pomimo prób odrabiania strat podejmowanych przez siatkarzy z Częstochowy, zawodnicy z Wielunia nie oddali już prowadzenia i wygrali ostatniego seta 25:23

Po meczu zawodnicy odebrali od organizatorów pamiątkowe puchary, oraz upominki.

Siatkarz Wieluń – AZS Częstochowa 4:0
(25:23, 25:21, 25:19, 25:23)

Siatkarz Wieluń: Lubiejewski, Matejczyk, Wołosz, Kordysz, Buniak, Nowak, Kryś (libero), oraz Błoński, Sarnecki, Stelmach, Ferreira
AZS Częstochowa: Janeczek, Kardos, Murek, Gradowski, Nowakowski, Wrona, Zatorski (libero), oraz Mikołajczak, Drzyzga, Wiśniewski, Wierzbowski, Łuka