Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > W pełnym składzie możemy pokonać każdy zespół globu

W pełnym składzie możemy pokonać każdy zespół globu

fot. archiwum

Winiarski, Kurek, Pliński, Możdżonek, Zagumny, Wlazły Gacek lub Ignaczak, a  w rezerwie Woicki,  Gruszka Świderski, Bartman, Bąkiewicz i Kadziewicz. Za rok, jeśli kontuzje znów nie zdziesiątkują naszej kadry, właśnie taki skład możemy wystawić w MŚ.

A że na turniej można teraz zabrać aż 14 zawodników, to znajdzie się miejsce i dla Kuby Jarosza czy Piotra Nowakowskiego, który w Izmirze był rezerwowym środkowym.

Co możemy zrobić w takim składzie? Wszystko. Absolutnie wszystko, łącznie z ograniem Brazylii i USA. Z wielkiej trójki graczy nieobecnych w Izmirze tylko powrót Świderskiego do kadry może stać pod znakiem zapytania. Zaraz po tym, jak "Świder" zerwał ścięgno Achillesa, stwierdził, że nie zna zawodnika w swoim wieku (32 lata), który po takiej kontuzji wrócił do pełni formy.

Wlazły i Winiarski już się rehabilitują po urazach kolana i barku. Obaj zagrają w tym sezonie w Skrze Bełchatów, co daje im duży komfort. Zespół chce zdobyć klubowy Puchar Świata i wygrać Ligę Mistrzów. Ma niesamowicie szeroką kadrę. Nikt nie będzie więc naciskał, by szybko wracali na parkiet.Co może dać powrót do kadry Wlazłego, nie trzeba przekonywać, nawet wobec świetnej gry Piotra Gruszki . Największym atutem "Szampona" byłaby zagrywka. Z wyskoku biją wprawdzie Bąkiewicz , Pliński i Kurek , ale żaden nie ma tak regularnego serwisu jak Mariusz.

Dzięki wyjątkowo dobrej obronie mogliśmy pozwolić sobie w tych mistrzostwach na brak bombardującej zagrywki. Większość naszych graczy preferowała flot. Po pierwsze, dlatego że ten serwis nie niesie za sobą niebezpieczeństwa popełnienia błędu. Po drugie, jest dla wielu trudniejszy od bomby 120 km na godzinę. Po trzecie, serwując mocno, trudno precyzyjnie wybrać zawodnika, na którego chce się zagrać. Flotem można celować co do centymetra, a to ułatwia taktyczne rozwiązania. Niemniej jednak mocny serwis to mocny serwis. Wlazły nie raz potrafił w każdym secie zdobyć punkt czy dwa zagrywką. Umie to też Kurek. Potrafi Winiarski, a czasami i Daniel Pliński. Trójka bombardierów, trójka serwujących trudny flot – o lepszy zestaw naprawdę trudno.

* Robert Małolepszy (Polska The Times)
* więcej w Polska The Times

źródło: Polska The Times

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved