Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Przygotowania Słowaczek i Chorwatek przed ME

Przygotowania Słowaczek i Chorwatek przed ME

fot. archiwum

Reprezentantki Chorwacji i Słowacji kończąc przygotowania do mistrzostw Europy, które rozpoczną się 25 września, zmierzą się ze sobą w trzech spotkaniach kontrolnych. Odbędą się one w kraju naszych południowych sąsiadów.

Jest to kolejny cykl meczów kontrolnych, który rozegrają reprezentantki Słowacji. Dwa tygodnie temu, podczas pobytu na zgrupowaniu na południu Francji, nasze południowe sąsiadki dwukrotnie zmierzyły się z siatkarkami „Trójkolorowych". Wtedy to najpierw uległy 3:0, by w kolejnym pojedynku zwyciężyć 3:2.

Dla czternastu Słowaczek powołanych na zgrupowania przygotowujące do mistrzostw Starego Kontynentu, będzie to również rywalizacja o miejsca w składzie na odbywający się w Polsce turniej. Słowacki szkoleniowiec prawdopodobnie zabierze ze sobą dwanaście, zamiast czternastu siatkarek.

W czwartek o godzinie 10:00 odbyło się nieoficjalne spotkanie,rozegrane przez zespoły „za zamkniętymi drzwiami". Tego samego dnia, o 17:30 odbędzie się otwarty dla kibiców i mediów mecz sparingowy. Podobne spotkanie będzie miało miejsce w piątek o godzinie 18:00.

Na mistrzostwach Europy Chorwatki wystąpią w grupie A, razem z Polkami, Holenderkami i Hiszpankami. Ich sparingowe rywalki zagrają zaś w grupie D przeciwko Azerbejdżanowi, Serbii i Czechom.Skład Słowaczek na mecze kontrolne przed wyjazdem na ME:
Monika Smak,
Martina Viestova,
Jana Gogolova,
Veronika Hroncekova,
Martita Viestova,
Daniela Rojkova,
Martina Konecna,
Miroslava Kuciakova,
Erika Salanciova,
Ivana Bramborova,
Solange Soaresowa,
Martina Nosekova,
Simona Kohutova,
Dominika Valachova

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved