Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Nowakowski: Byłem tak szczęśliwy, że nic mnie nie interesowało

Piotr Nowakowski: Byłem tak szczęśliwy, że nic mnie nie interesowało

fot. archiwum

Wczoraj w urzędzie miasta przedstawiciele częstochowskiego samorządu spotkali się z  środkowym Piotrem Nowakowskim, zawodnikiem częstochowskiego AZS-u i członkiem złotej drużyny z mistrzostw Europy w Turcji.

Prezydent Tadeusz Wrona wręczył zawodnikowi upominki – markowy zegarek z wygrawerowaną dedykacją i album o Częstochowie. – Cieszymy się, że selekcjoner wybrał pana Piotra do reprezentacji – mówił Wrona. – To dla Częstochowy wielki zaszczyt.

Młody środkowy dzielił się chętnie wrażeniami z turnieju w Turcji, ale nie ukrywał, że jest trochę zmęczony. – Podczas przejazdu po Warszawie odkrytym autobusem było już ciężko – mówił. – Wstaliśmy przed 5 rano, potem te wszystkie uroczystości, ale to się należało naszym kibicom, w końcu to dla nich gramy.

Nowakowski po spotkaniu z prezydentem miał jeszcze wczoraj zaplanowany udział w sparingu AZS-u. – To jest właśnie mój wolny tydzień – mówił ze śmiechem, odnosząc się do pytania o odpoczynek po turnieju. – Z tego tygodnia to wolne będę miał od jutra do poniedziałku.Opisując swoją grę na boiskach w Turcji, mistrz Europy przyznał: – Jestem bardzo zadowolony z mojego występu. Nie było tego wiele, ale swój wkład w sukces miałem. Jak wchodziłem na boisko, to udawało się coś pozytywnego zrobić. Ważne dla mnie było już to, że pierwszy raz znalazłem się w kadrze na prestiżowy turniej.

Pytany o spokój, jaki prezentuje na boisku, Nowakowski powiedział: – Taki już jestem i nie mam zamiaru się zmieniać.

Prezentując swój złoty medal, zawodnik AZS-u dodał: – To tylko pamiątka, najważniejsze, że tam się było i wygrało.

Piotrek opowiadał także o turnieju w Turcji. – Pewnie, że byłoby jeszcze lepiej, gdyby sale były pełne, ale było jak było. My mieliśmy najwięcej kibiców, przyjechało trochę Bułgarów i Francuzów. A wpadek organizacyjnych podczas uroczystości finałowej nie zauważyłem – byłem tak szczęśliwy, że mam ten medal na szyi, że nic innego mnie nie interesowało.

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved