Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pawel Abramov: Jastrzębski Węgiel to bardzo fajna ekipa

Pawel Abramov: Jastrzębski Węgiel to bardzo fajna ekipa

fot. archiwum

Największym transferem Jastrzębskiego Węgla w tym sezonie jest sprowadzenie na Śląsk Pawla Abramova. Rosjanin zdążył zapoznać się z kolegami z zespołu oraz nowym klubem. - Jastrzębski Węgiel to w pełni profesjonalny klub - podkreśla zawodnik.

Podjąłem najlepszą decyzję. Jestem bardzo zadowolony. Jastrzębski Węgiel to w pełni profesjonalny klub w niczym nie różniący się do tych z Włoch czy Rosji, jeśli nawet nie lepszy. Zawsze chciałem chciałem zagrać w Polsce, lubię ten kraj i cieszę się, że jestem tutaj. Wasza liga jest bardzo mocna, a ten czas będzie dla mnie dobrym doświadczeniem – mówi Pawel Abramov który od ponad miesiąca wraz z zespołem przygotowuje się do sezonu.

Poznałem już chłopaków. Znaleźliśmy wspólny język. To bardzo fajna ekipa. Bardzo polubiłem też trenera Roberto Santilliego . Można się przy nim wiele nauczyć. Mam tutaj wszystko, czego mi potrzeba – zapewnia Rosjanin. – Cieszę się, że tak wybitny zawodnik w naszym klubie. To idol, któremu z pewnością będą przyglądać się najmłodsi siatkarze – mówi prezes Jastrzębskiego Węgla, Zdzisław Grodecki .

Abramov zdążył się już przyzwyczaić do hali w Szerokiej. – Czy jest mała? W lidze rosyjskiej mamy hale o podobnych parametrach. Ta w Nowym Urengoju jest zbliżona wielkością do jastrzębskiej. Z kolei Ufa ma może ciut większą… Z resztą ja tą halę zdążyłem już poznać kiedy grałem w Iskrze Odińcowo. W rozgrywkach pucharowych graliśmy z Jastrzębskim Węglem i przegraliśmy tutaj 2:3. Nie mogę powiedzieć, żeby ta hala była atutem gospodarzy – zapewnia nowy przyjmujący jastrzębian.

* więcej w Tygodniku Nowiny
* rozmawiał Arkadiusz Kutaźródło: Tygodnik Nowiny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved