Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paulo Anchieta: Czuję się w Olsztynie bardzo dobrze

Paulo Anchieta: Czuję się w Olsztynie bardzo dobrze

fot. archiwum

Paulo Anchieta już prawie miesiąc jest nowym mieszkańcem Olsztyna. Brazylijski zawodnik będzie w następnym sezonie bronił barw AZS UWM. Strefie Siatkówki zdradza, co mu się podoba w Olsztynie. Zahaczył również o tematy czysto siatkarskie.

Paulo Anchieta Veloso Pinto jest jednym z dwóch Brazylijczyków, którzy od nowego sezonu będą grać w AZS UWM Olsztyn. Zawodnik za każdym razem podkreśla, że dobrze czuje się w nowym miejscu – Czuję się w Olsztynie bardzo dobrze. Moja rodzina i ja pokochaliśmy to miasto, jest tu naprawdę bardzo pięknie. Siatkarz chwali sobie również polskie jedzenie. – Byłem już w dwóch restauracjach na Starym Mieście i muszę powiedzieć, że jedzenie było pyszne. A poza tym tutejsze widoki są piękne! – zachwyca się Paulo.

Paulo opowiedział również o czynnikach, które spowodowały jego przyjście do AZS. – Zdecydowałem się na Olsztyn, ponieważ polska liga jest naprawdę bardzo dobra i również co uważam za ważne, jest to bardzo dobre miejsce do życia. Olsztyńska drużyna nie była zawodnikowi obca. Wcześniej postarał się o jak najwięcej szczegółów o AZS. – Zdobyłem trochę informacji na temat AZS Olsztyn przed moim przyjściem i cieszę się z mojego wyboru, polska liga jest coraz silniejsza, szczególnie po mistrzostwach Europy, prawda? – z uśmiechem podkreśla Brazylijczyk.

Od kilku tygodni trwają treningi AZS Olsztyn. Trener Sordyl jak do tej pory chwalił swojego nowego podopiecznego. Jak według Paulo układa się współpraca z kolejnym szkoleniowcem w karierze? – Trener Sordyl jest zarówno bardzo dobrym trenerem jak i człowiekiem. Myślę, że dzięki ciężkiej pracy możemy powalczyć i zrobić coś dobrego z drużyną – mówi.Pytany o początek przygody z siatkówką Paulo zaznacza jak ważny jest dla niego ta dyscyplina sportu. – Moja przygoda z siatkówką zaczęła się gdy miałem 16 lat i trwa do dzisiaj – opowiada Brazylijczyk. Widać w nim zapał do gry i prawdziwą pasję. – Nie chce nic zmieniać. Kocham to co robię. Po prostu nie mógłbym żyć bez siatkówki – mówi.

Nie zapominajmy jednak, że siatkarz jest również zwykłym człowiekiem. Jak każdy z nas, ma swoje zainteresowania, zwyczaje. Co więc Paulo robi w wolnym czasie? – Jeśli mam wolną chwilę, spędzam ją na zabawie z moim synkiem Gabrielem. Nie mam jakiś szczególnych zainteresowań, lubię obejrzeć coś w telewizji, jakiś dobry film, posłuchać muzyki no i porozmawiać z przyjaciółmi przez Internet – opowiada.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved