Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Możdżonek i Zagumny uhonorowani przez marszałka

Możdżonek i Zagumny uhonorowani przez marszałka

x - [stare] ME 2009: Polska - Francja (M)

W złotej drużynie trenera Daniela Castellaniego, która w ubiegłym tygodniu zdobyła historyczne mistrzostwo Europy, nie zabrakło zawodników będących w przeszłości dumą olsztyńskiego AZS-u. Paweł Zagumny i Marcin Możdżonek otrzymali pamiątki od marszałka.

W czwartek w Urzędzie Marszałkowskim Marcin Możdżonek i Paweł Zagumny otrzymali odznaki honorowe za zasługi dla województwa warmińsko-mazurskiego oraz pamiątkowe statuetki. Pierwszy z nich to wychowanek AZS-u, w barwach którego zdobył aż cztery medale mistrzostw Polski (jeden srebrny i trzy brązowe – przyp. red.). Od sezonu 2008/2009 jest środkowym Skry Bełchatów, z którą wywalczył mistrzostwo kraju.

Oczywiście, że dla kolejnej statuetki znajdzie się miejsce na mojej półce, ponieważ to dla mnie cenne wyróżnienie – mówi Marcin Możdżonek . – Nagród w domu wcale nie mam aż tak dużo, choć nie ukrywam, że ich ilość systematycznie się powiększa. Tym bardziej że po minionym sezonie w Bełchatowie nadchodzi kolejny, w którym możemy zdobyć aż cztery puchary .