Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Srebro dla kadetek z Płocka

Srebro dla kadetek z Płocka

Płock

Sześć zespołów kadetek i cztery młodziczek walczyło w Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Prezydenta Płocka. Kadetki z MUKS Volley zdobyły srebro. Turniej odbywał się już po raz trzeci, pełen był emocjonujących pojedynków i zaciętej rywalizacji.

O tym, że turniej cieszy się coraz większą popularnością, niech świadczy liczba uczestniczek – do płockiego Gimnazjum nr 8 zjechało blisko sto młodych siatkarek, wśród których nie mogło zabraknąć reprezentacji MUKS Volley Płock. Zawody były rozgrywane systemem każdy z każdym w dwóch kategoriach wiekowych – kadetek (rocznik 1992-93) i młodziczek (1994-95). Zespoły walczyły nie tylko o puchary, medale i dyplomy, ale również o prestiż i doświadczenie.

Szczególnie wysoki był poziom w kategorii kadetek, bo przyjechały ubiegłoroczne wicemistrzynie Polski i mistrzynie Mazowsza LTS Legionovia Legionowo, szósty zespół w kraju Dziewiątka Łódź, poza tym silna Czwórka Aleksandrów Łódzki, Olimpia Węgrów, Perła Złotokłos oraz nasz Volley – wicemistrzynie Mazowsza trenowane przez Jerzego Chęcińskiego. Płocczanki doszły do finału, tracąc tylko jednego seta w pierwszym meczu z Aleksandrowem. Wynikiem 3:0 kończyły pojedynki z Olimpią, Dziewiątką i Perłą. Dopiero finał z Legionovią nie ułożył się po myśli podopiecznych Jerzego Chęcińskiego. Dziewczęta przegrały 0:3 i musiały zadowolić się srebrnym medalem.

Na pocieszenie – najlepszą zawodniczką zawodów została Agata Lewicka z MUKS Volley Płock.

W kategorii młodziczek, oprócz reprezentantek Volleya pod wodzą trenerki Anny Chudzik, do rywalizacji stanęły Legionovia, Dziewiątka i Czwórka. Przypomnijmy: w tym roku płocczanki zadebiutowały w rozgrywkach ligowych młodziczek. Choć w Gimnazjum nr 8 grały bardzo dobrze, to ekipa składająca się głównie z dziewczynek występujących do tej pory w trójkach i czwórkach siatkarskich, zajęła czwarte miejsce.

Organizatorami turnieju byli: MUKS Volley Płock oraz Gimnazjum nr 8.

* Autor tekstu: Justyna Woja (Gazeta Wyborcza Płock)

źródło: gazeta.pl