Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ: Wojtasik/Leźnicki w turnieju głównym

MŚ: Wojtasik/Leźnicki w turnieju głównym

Damian Wojtasik i Marek Leźnicki

Dziś w Blackpool rozpoczęły się mistrzostwa świata do lat 21. W kwalifikacjach występowały polskie pary Wojtasik/Leźnicki i Paszek/Gałek. Nasz męski duet po zwycięstwie nad Amerykanami awansował do turnieju głównego. Sztuka ta nie udała się dziewczynom.

Nasi siatkarze w kwalifikacjach rozstawieni są z numerem 4. Podejmowali parę meksykańską Arriola/Borja . Zawodnicy z Ameryki Północnej nie mieli większych szans z Polakami i mecz przegrali 2:0. Spotkanie trwało zaledwie 34 minuty, a Polacy stracili odpowiednio 15 i 16 punktów.

Arriola/Borja – Wojtasik/Leźnicki 0:2
(15:21, 16:21)

W drugiej rundzie kwalifikacji Wojtasik i Leźniczki trafili na amerykańską parę Montgomery/Carlson . Po wyrównanym pierwszym secie prowadzili siatkarze spoza naszego kontynentu. W drugim Polacy jednak ładnie odegrali się, zwyciężając do 12. Tie – break również należał do reprezentantów naszego kraju, którego wygrali do 11. W związku z tym w turnieju głównym zagrają dwie polskie pary.

Montgomery/Carlson – Wojtasik/Leźnicki 1:2
(21:19, 12:21, 11:15)

Po długim i zaciętym pojedynku pierwszej rundy kwalifikacji Daria Paszek i Beata Gałek ostatecznie pokonały rozstawione w kwalifikacjach z numerem 12. Japonki Sayaka/Sakurako. O dziwo, pierwszego seta Polki przegrały, aby kolejne dwa wygrać w fantastycznym stylu – do 15 i 3. W kolejnej rundzie kwalifikacji zmierzą się ze Słowaczkami Dubovcova/Dudikova, które bez problemów poradziły sobie z Amerykankami.

Paszek/Gałek – Sayaka/Sakurako 2:1
(19:21, 21:15, 15:3)

Nie udało się jednak w drugiej rundzie. Nasze reprezentantki nie poradziły sobie ze słowacką parą Dubovcova/Dudikova i niestety nie zagrają w turnieju głównym.

Paszek/Gałek – Dubovcova/Dudikova 0:2
(16:21, 18:21)