Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Finał ECT: Porażka i zwycięstwo Fijałka i Prudla

Finał ECT: Porażka i zwycięstwo Fijałka i Prudla

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel

W finale European Championship Tour odbywających się w Rosji jedyna nasza para, która zakwalifikowała się do turnieju, Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel przegrała swój pierwszy grupowy mecz. Lepsi okazali się Hiszpanie Herrera/Gavira.

Znakomicie grający w tym sezonie Hiszpanie po raz kolejny nie dali szans naszym reprezentantom. W pierwszym secie zdecydowanie wygrali 21:10. W drugim secie, mimo walki, Fijałek i Prudel również przegrali, tym razem do 14.

Fijałek/Prudel – Herrera/Gavira 0:2
(10:21, 14:21)

Zgodnie z oczekiwaniami polskim siatkarzom udało się wygrać drugi mecz. Ich przeciwnikami byli Rosjanie Prokopiev/Bogatov. Nasi plażowicze rozegrali bardzo dobre spotkanie, w którym wygrali w obu setach do 14.  Jutro Fijałek i Prudel zagrają z Czechami Kubala/Benes .

Fijałek/Prudel – Prokopiev/Bogatov 2:0
(21:14, 21:14)