Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Sordyl: Jest OK

Mariusz Sordyl: Jest OK

fot. archiwum

W weekend AZS UWM Olsztyn rozegrał pierwsze sparingowe spotkania. W Ełku siatkarze z Warmii i Mazur zagrali z Jastrzębskim Węglem, AZS Politechniką Warszawską oraz Delectą Bydgoszcz. Po turnieju rozmawialiśmy z trenerem Mariuszem Sordylem.

Jak wiadomo, były to pierwsze spotkania akademików. Wynik w takich meczach jest sprawą drugorzędną. Jednak czy trener jest zadowolony z występu swojego zespołu na tym turnieju? – Z pierwszego meczu jestem bardzo zadowolony, z drugiego średnio, a z trzeciego średnio, ale trochę więcej – powiedział trener Sordyl . Dodał, że każdy miał szansę autoprezentacji, swojej aktualnej formy. – Na pewno wszystkie te spotkania pokazały aktualny potencjał każdego z zawodników. Każdy spędził trochę czasu na boisku – podkreślił.

W pierwszym spotkaniu, które graliśmy z Delectą, byłem zaskoczony. Momentami graliśmy bardzo dobrze. Gra w większości tego spotkania wyglądała bardzo dobrze. W zasadzie to nie wiem skąd ta dobra postawa chłopaków. Mecz z Jastrzębskim Węglem wolałbym przemilczeć, no a w meczu z Politechniką dużo się działo. Z pewnością wyciągnę wiele wniosków z tego spotkania – po krótce opowiedział o każdym z meczów Sordyl.

Mariusz Sordyl podkreśla, że turniej był doskonałym treningiem dla Brazylijczyków, którzy zasilili zespół w tym sezonie. A tym bardziej, że olsztynianie rozegrali aż dwa tie – breaki. – Mieliśmy dwa pięciosetowe spotkania, które bardzo przydały się, jeśli chodzi o zdrowie Marcelo i Paulo, którzy dołączyli do nas troszeczkę później – mówi Sordyl. Szkoleniowiec dodał, że nie jest zaskoczony grą żadnego z zawodników, jednak po chwili namysłu ponownie wrócił do tematu Brazylijczyków. – Jestem trochę zdziwiony Marcelo i Paulo, którzy nie trenują z nami długo, a zaprezentowali się całkiem nieźle. Są z nami dopiero dwa – trzy tygodnie. Pozostali są troszeczkę po dłuższych treningach.Turniej w Ełku z pewnością pokazał trenerowi AZS UWM nad czym należy jeszcze popracować. – We wszystkich spotkaniach było widać sporo mankamentów w naszej grze, nad którymi pracujemy i które trzeba będzie wyeliminować – mówi Sordyl. – Cóż, przydał się ten turniej. Był to dobry trening. Wiadomo – szkoda, że go przegraliśmy, bo zawsze chce się wygrywać. Od wtorku zaczynamy dalsze treningi i dalej jedziemy wyznaczoną trasą przygotowawczą – podsumował. – Były to nasze pierwsze mecze. Nawet na treningach nie robiliśmy nic szczególnego ze spraw taktycznych. Jest więc OK. – zakończył.

Kolejne mecze AZS UWM rozegra już w ten piątek i sobotę. W Iławie akademicy podejmą Jastrzębski Węgiel.

 

*rozmawiał Maciej Nowocień (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved