Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Były asystent Lozano znów szkoli w Poznaniu

Były asystent Lozano znów szkoli w Poznaniu

fot. archiwum

W miniony weekend w hali Energetyka Poznań odbył się turniej towarzyski z udziałem wielkopolskich drużyn II i III ligi. Trzy ekipy ze stolicy Wielkopolski ostro rywalizowały ze sobą, ale w starciu z CHTPS Chodzież niewiele miały do powiedzenia.

Nic dziwnego, że drużyna z wyższej półki nie miała kłopotów z wygraniem wszystkich spotkań i całej imprezy.

CHTPS odstawało na plus od pozostałych ekip, a Bazar Śrem na minus. W innych meczach nie brakowało walki i niepewności o końcowy wynik wśród trenerów i zawodniczek – zauważył Kazimierz Fabin , kierownik sekcji siatkówki w Energetyku.

Klub z ulicy Bukowskiej wraca do ligowych rozgrywek po czterech latach nieobecności. – Ściągnęliśmy dziewczyny z wypożyczeń i mamy nadzieję, że szybko scementujemy zespół. Najstarsza zawodniczka ma 23 lata, a najmłodsza – 16. Ostoją spokoju i doświadczenia w naszej drużynie będzie Zuzanna Grzybulska. Za zdobywanie punktów będą z kolei odpowiadać Katarzyna Klocek, Aleksandra Bekas i Karolina Nowak. Mamy też świetną rozgrywającą Marlenę Pleśnierowicz. Chcemy zająć jak najwyższe miejsce, ale też nie mówimy, że koniecznie musimy awansować od razu do II ligi – dodał Fabin. Gwarancją szybkich postępów w rozwoju sportowym ma być zatrudnienie dwóch znanych szkoleniowców – Marka Jankowiaka (poprowadzi seniorki i juniorki) oraz Nicoli Vettoriego (młodziczki), byłego współpracownika Raula Lozano w męskiej kadrze, z którą został wicemistrzem świata jako statystyk.Nasz klub nie stał się z dnia na dzień finansowym Eldorado, ale znaleźliśmy pieniądze na dobrych fachowców. Z drugiej strony sytuacja organizacyjna sekcji jest o niebo lepsza niż dwa lata temu, w czym duża zasługa zarządu – zakończył Fabin, który w niedzielę składał gratulacje wychowance Energetyka, środkowej Aleksandrze Liniarskiej. Zawodniczka MKS Dąbrowa Górnicza odebrała bowiem złoty medal z okazji 50-lecia poznańskiego klubu. Pierwszy mecz Energetyk rozegra w lidze z Orkanem Września. Tydzień później, 3 października, zmierzy się u siebie w derbach z SKF Poznań.

źródło: Tygodnik Pilski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved