Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Piotr Gacek: Sukces rodził się w bólach

Piotr Gacek: Sukces rodził się w bólach

fot. archiwum

- To była mordercza walka o każdy punkt, dawno już nie słyszałem przyjemniejszego dźwięku niż ostatni gwizdek - powiedział po zwycięskim przez Polaków meczu finałowym mistrzostw Europy libero polskiej reprezentacji, Piotr Gacek.

Dopiero wtedy uwierzyłem, co się stało, wiedziałem, że Francuzi nie poddają się nigdy. Dzisiaj walczyli wspaniale, choć w półfinale Rosjanie wymęczyli ich niesamowicie. Razem stworzyliśmy piękne widowisko, godne finału. A tę ostatnią akcję koniecznie będę musiał sobie obejrzeć, bo w ogóle jej nie pamiętam – komentował na gorąco zawodnik.

Oba medale smakują znakomicie – i ten z mundialu, i ME. Ale największym marzeniem sportowca jest jednak stanie na najwyższym stopniu podium. Stojąc w Japonii na podium, cieszyliśmy się ze srebra ogromnie, ale zerkaliśmy w lewo na Brazylijczyków, widzieliśmy ich radość, czuliśmy, że są jeszcze wyżej od nas. Pamiętasz, jak Piotr Gruszka powiedział wtedy, trzymając paterę, że kiedyś zamienimy to srebro na złoto? No i zamieniliśmy. Finał MŚ w Japonii bardzo nam pomógł, teraz już rano wiedzieliśmy, że mecz o złoto nie tyle ma się odbyć, co my musimy go wygrać. Zapomnieliśmy o srebrze, było ważniejsze zadanie do wykonania – zapewniał Gacek.

Jesteśmy mistrzami Europy, a przecież ledwie na ten turniej awansowaliśmy. Zakwalifikowaliśmy się tylko dzięki małym punktom w dwumeczu z Belgią! A tutaj z ogromnym trudem wygrywaliśmy tie-breaki z Hiszpanią i Słowacją… Sukces często rodzi się w bólach, a ten rodził się w wielkich bólach – zakończył libero złotej reprezentacji.źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved