Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Paweł Zagumny: Nasza gra to nie show „Jak oni śpiewają”

Paweł Zagumny: Nasza gra to nie show „Jak oni śpiewają”

fot. archiwum

Setki kibiców z całej Polski witały złotych medalistów mistrzostw Europy przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Chóralnym śpiewom i wiwatom kibiców na cześć biało-czerwonych nie było końca. Po części oficjalnej odbyła się w PKiN konferencja prasowa.

Polscy siatkarze wylądowali na warszawskim Okęciu z blisko półtoragodzinnym opóźnieniem. Na Plac Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki przyjechali kilka minut przed godziną siedemnastą witani przez entuzjastyczny tłum kibiców, który specjalnie na spotkanie z mistrzami Europy przyjechali z najdalszych zakątków kraju – Rzeszowa, Szczecina, Gdańska czy Tarnobrzegu.

Mirosław Przedpełski (prezes PZPS): – Miałem łzy w oczach, gdy wysiadając w Warszawie, widziałem jak cieszą się ludzie z tego zwycięstwa. Ten wynik mówi sam za siebie i to nie podlega dyskusji, że trener Castellani stworzył wewnątrz kapitalna chemię. To „coś", bez czego w siatkówce nie ma sukcesów. Można mieć, tak jak Rosjanie – potężny zespół, ale jeśli głowa i serce nie pracują – można zapomnieć o triumfie. Udowodniliśmy, że brak w zespole podstawowych strzelb jak Wlazły, Winiarski, Świderski nie był odczuwalny. Kiedy ci gracze wrócą, nasz zespół będzie jeszcze silniejszy. Najprzyjemniejsze jest to jak coś się zrobi dobrego i ludzie się z tego cieszą. Wydaje mi się, że bardzo nam w życiu brakuje radości i jeśli my jako siatkarze możemy się przyczynić do jej wybuchu, to z tego faktu jestem ogromnie szczęśliwy .

Daniel Castellani (trener reprezentacji Polski): – Bardzo mi jest przykro, że nie mówię po polsku, bo to co dziś zobaczyłem sprawiło, że miałem ochotę powiedzieć coś w waszym języku. Niestety jeszcze nie potrafię… Dlatego starałem się, aby było po mnie widać, jak bardzo jestem szczęśliwy. W Izmirze dziękowałem już osobom, którym zawdzięczamy ten sukces, tutaj (w PKiN w Warszawie – przyp. red.) uczynię to ponownie. Przede wszystkim dziękuję zawodnikom za to, że potrafili zapomnieć o tym, iż siatkówka nie jest sportem indywidualnym, a zespołowym . Za to, że potrafili zastąpić słowo „ja", słowem „my", to właśnie nas scaliło w szczególności. Chciałem również podziękować PZPS za zaufanie, jakim mnie obdarzono. Zdaje sobie sprawę jak bardzo trudny był wybór, dlatego z tego miejsca chciałem ponownie podziękować, że to właśnie ja miałem możliwość poprowadzenia tego zespołu do mistrzostwa Europy .

Paweł Zagumny (kapitan reprezentacji Polski): – Stworzyliśmy znakomity zespół. Warto podkreślić słowo „zespół", bo myślę, że to był klucz do sukcesu. Tak jak wspomniał trener nie było w zespole indywidualności, graliśmy pod zespół, graliśmy aby wygrywać. Może nie były to piękne mecze, ale za to skuteczne. Nasza gra to nie jazda figurowa na lodzie, czy też show „Jak oni śpiewają", ważne, aby mieć trójkę z przodu, a przeciwnik miał o kilka oczek mniej. Daniel Castellani potrafił stworzyć zespół, który się zaakceptował, mieszanka młodości z siatkarzami doświadczonymi i to poskutkowało, Daniel trafił w dziesiątkę .

Piotr Gruszka (atakujący reprezentacji Polski, MVP ME 2009): – Stworzyliśmy grupę siatkarzy, którzy są ze sobą na dobre i na złe. Przykładem tego może być obecność Sebastiana Świderskiego, którzy specjalnie przyjechał do nas do Warszawy. Za to mu bardzo dziękujemy. Widać, że ten chłopak ciągle czuje się tym zespołem, tak samo my czujemy, że on cały czas jest w tym zespole .Mirosław Drzewiecki (minister Sportu i Turystyki): – Wielkie dzięki, gratulacje dla Was wszystkich. Jesteśmy dumni, to jest wasz ogromny sukces, to także sukces Waszych trenerów, Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz mądrego sponsora. Są z Was dziś dumni także wielcy polscy kibice, dla których warto grać .

Jarosław Bauc (prezes firmy Polkomtel S.A.): – Złoty medal mistrzostw Europy to ogromny sukces. Chłopcy zagrali fantastyczne zawody, wygrywając osiem spotkań z rzędu. Siatkówka to bardzo zdrowa dyscyplina sportu, a dla mnie, to prawdziwa przyjemność i zaszczyt być sponsorem polskiej siatkówki .

* notował Tomek Tadrała (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved