Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Bohaterowie naszych czasów

Bohaterowie naszych czasów

fot. archiwum

Nie pisałem nic w trakcie mistrzostw, bo nie chciałem zapeszyć. Trzymałem kciuki i powtarzałem tu i ówdzie, że ta drużyna wreszcie ma w sobie to coś co stanowi o niezwykłej sile - pisze na swoim blogu Dariusz Kopaniak.

Castellaniemu (także Stelmachowi i całej ekipie trenerskiej) udało się zbudować ze znanych nam przecież ludzi zespół, który był wart więcej niż suma pojedynczych wartości poszczególnych graczy. Synergia w zespole zadziałała wspaniale.

Złoto Mistrzostw Świata i Mistrzostwo Olimpijskie z lat 1974 i 1976 wreszcie doczekało się uzupełnienia w postaci europejskiego złota! Byłem pełen podziwu patrząc na grę "weteranów" Zagumnego i Gruszki . Nieoceniony był Pliński i Bąkiewicz. Rzetelny Gacek i skuteczny na zmianach Ruciak (gratulacje dla Zdzicha Gogola !). Możdżonek jeszcze trochę i rzeczywiście będzie wielki (no już jest – gratulacje dla Danusi Pszczółkowskiej !). Tajemnicza moc zagrywki małego Woickiego (gratulacje dla Krzyśka Filipowicza !). A to co wniosła do zespołu "młoda gwardia" to tylko bić brawo! Potencjał i waleczność Kurka i Jarosza , zawsze nadzieja na udane bloki Nowakowskiego i czekający zawsze w odwodzie Zbyszek Bartman , któremu nie było dane jeszcze na tych mistrzostwach być na czele naszej reprezentacji. Za tych dwóch ostatnich oczywiście gratulacje dla Wojtka Szczuckiego !!!

To piękny wspaniały sukces, który mam wielką nadzieję, nie posłuży jedynie jako podłoże do niekończącego się świętowania. Przed polską siatkówką wkrótce kolejne mistrzostwa i Igrzyska. Ja będę zawsze walczył o rozwiązania, które będą nas do tych sukcesów w przyszłości prowadzić!W 1976 miałem 16 lat i na fali olimpijskiego złota trafiłem do siatkówki. To złoto na pewno jest kolejną taką falą. Nie zaprzepaśćmy tej siatkarskiej szansy… przecież złoto ma wyjątkowo piękny smak!

źródło: dkvolley.blox.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved