Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Białowieski Żubr w kolejnej rundzie Pucharu Polski

Białowieski Żubr w kolejnej rundzie Pucharu Polski

puchar

Od zwycięstwa rozpoczęli tegoroczny sezon siatkarze zespołu LUKS TL Żubr Białowieża. W rozegranym 12 września meczu zwyciężyli 3 do 0 gości z Telatyna, tym samym zapewniając sobie awans do II rundy Pucharu Polski, która już 19 września w Białowieży.

Mecz stał na bardzo nierównym poziomie. Dobre akcje były przeplatane prostymi i dość niespodziewanymi błędami, zarówno jednej jak i drugiej drużyny. W szczególności dotyczyło to przyjęcia zagrywki, które pozostawiało wiele do życzenia.

W pierwszym secie po kilku nerwowych akcjach, drużynie z Białowieży udało się złapać właściwy rytm gry i osiągnąć przewagę 3-4 punktów. Pozostała ona niezagrożona, aż do końca tego fragmentu spotkania.

Drugi set wydawał się być bliźniaczo podobny do poprzedniego. Drużynie „Żubra" udało się kilka akcji w obronie. Do tego zawodnicy Perły Telatyn popełnili kilka błędów własnych. Jednak w szeregi gospodarzy wkradło się rozluźnienie, przez co stracili 4 punkty z rzędu. Doprowadziło to do emocjonującej końcówki. Dobre zmiany Furmanka i Szykuły pozwoliły wyjść z niej zwycięsko drużynie LUKS-u.

Kolejny set to już od początku do końca przewaga siatkarzy z Białowieży. Lepiej zaczęło funkcjonować przyjęcie i gra obronna LUKS-u. Pozwoliło to na swobodną grę gospodarzy, dzięki czemu zaprezentowali oni kilka bardzo efektownych akcji.

Mecz kolejnej rundy Pucharu Polski odbędzie się już 19 września w Białowieży. Przeciwnikami „Żubra" będzie Wilga Garwolin, albo AS Białołęka. Spotkanie pomiędzy tymi dwoma drużynami zostanie rozegrane 17 września. Obydwa zespoły grają w grupie 3 II ligi.

LUKS TL Żubr Białowieża – GKS Perła Telatyn 3:0

(25:21, 25:23, 25:20)

Składy zespołów :

Żubr : Androsiuk, Małachowski, Zawiślak, M. Gutowski, Ochryciuk, Bokuniewicz oraz Gabiec (libero), Szykuła, Furmanek, Chilecki, Biendar. Trenerzy: M. Gutowski, W. Gutowski.

Perła : Michalczuk, J. Miedziak, Anioł, Sławiński, K. Miedziak, Urban oraz R. Miedziak (libero), Orązek, Kowalczyk. Trener: K. Michalczuk.