Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Ryszard Bosek: Jestem dumny z tego, jak zagrali Polacy

Ryszard Bosek: Jestem dumny z tego, jak zagrali Polacy

fot. archiwum

- Jako kibic patrzący z boku na tą reprezentację jestem dumny z tego, jak zagrali. W każdym elemencie byliśmy zdecydowanie lepsi od Bułgarów, biorąc pod uwagę zarówno aspekty psychologiczne, jak i sportowe - skomentował półfinałowe spotkanie Ryszard Bosek.

Zdominowaliśmy Bułgarów pod względem psychologicznie, oni chyba w ogóle nie zaczęli grać, ale dlatego, że my im na to nie pozwoliliśmy – uważa Bosek.

Według mnie oni spalili się psychicznie, byli tak jakby sparaliżowani. Papierkiem lakmusowym formy zespołu jest zagrywka. I tu widać było, że nasz zespół zagrywał dobrze, zarówno jeżeli chodzi o zagrywkę taktyczną, jak i mocną. Nasi półfinałowi rywale popsuli mnóstwo serwisów w porównaniu do swoich poprzednich spotkań. Przybycie władz państwowych wyraźnie ich usztywniło. W sportach zespołowych czasami jest tak, że ten teoretycznie silniejszy przegrywa, bo nie umie sobie poradzić sam ze sobą. Tak po części chyba było – my mieliśmy zespół, oni nie – mówi Wirtualnej Polsce jeden z najlepszych siatkarzy w historii Polski.

O wyniku meczu w dużej mierze zadecydowała ich słaba dyspozycja w polu serwisowym i nasza piękna zagrywka. Także siła woli i chęć zwycięstwa była u Polaków większa. Bułgarzy czuli większą odpowiedzialność za wynik, a nasi wykazali się hartem ducha. Było widać gołym okiem, że nasz zespół bardzo chciał wygrać i za to należy mu się ogromna pochwała.W spotkaniu półfinałowym zespół został podzielony na sekcje. W ataku mieli grać Bartek Kurek i Piotrek Gruszka. Przyjmować mieli Michał Bąkiewicz i Piotrek Gacek. Część zespołu miała serwować mocno, a część taktycznie, w zależności od dyspozycji trenera Castellaniego. komentuje Bosek.

Od samego początku było czuć, że my jesteśmy psychicznie mocniejsi. Bułgarzy poddali się na samym początku i robili dużo więcej błędów niż w swoich poprzednich meczach. Podobało mi się to, że nasz zespół nie odpuścił, można powiedzieć że nadepnął im na rurę z tlenem i trzymał w niedotlenieniu aż do samego końca spotkania.

Bosek bardzo chwali naszą drużynę, uważa, że zagrała fantastyczne spotkanie. – Atak Kurka po przekątnej w pierwszy metr nie zdarza się często, zwłaszcza na tym poziomie. Ale inni zawodnicy też mieli fenomenalne zagrania, niekoniecznie w ataku. Atak Kurka można porównać do obrony Michała Bąkiewicza lewą ręką w padzie, wręcz niemożliwej. To co nasi zawodnicy dziś wyprawiali sprawiło, że byłem zachwycony. I mówię to z całą odpowiedzialnością za te słowa. Życzę im jak najwięcej takich meczów, jak ten z Bułgarią.

Więcej w serwisie wp.pl

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved