Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Zwycięstwo MKS-u MOS Będzin w I rundzie

PP: Zwycięstwo MKS-u MOS Będzin w I rundzie

MKS MOS Będzin

W ten weekend rozpoczęła się rywalizacja w Pucharze Polski mężczyzn. W I rundzie zmierzyły się ze sobą m.in. zespoły Wandy Kraków i MKS-u MOS Będzin. Zwycięstwo bez straty seta odnieśli w tym meczu podopieczni Rafała Legienia.

Początek tego spotkania należał zdecydowanie do gospodarzy. Od samego początku meczu wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, głównie dzięki mocnym zagrywkom byłego zawodnika MOS-u Będzin – Jacka Picia. Potem skutecznym blokiem popisuje się Bartłomiej Soroka i Wanda Kraków prowadziła już 5:1. Wedy o pierwszą przerwę poprosił trener Rafał Legień. Okazało się to dobrym posunięciem, gdyż po czasie będzinianie zaczęli odrabiać straty i zrobiło się 9:7. Trener Wandy Kraków poprosił o czas, aby wybić MKS MOS z rytmu. Jednak siatkarze MKS-u grali skutecznie w bloku (Dzierżanowski, Mędrzyk) oraz na zagrywce – dwa asy serwisowe Dariusza Syguły i mieliśmy pierwszy remis w tym spotkaniu (11:11). Potem warunki gry dyktowali przyjezdni. Wiele błędów pod siatką i w przyjęciu popełniali krakowianie. O drugą przerwę poprosił trener Wandy przy stanie 19:23. Pierwszego seta efektownym blokiem kończą Damian Miller i Bartosz Dzierżanowski, a set zakończył się wynikiem 19:25.

Pierwszy punkt w drugim secie zdobywają gospodarze, po błędzie dotknięcia siatki przez zawodnika MOS-u Będzin. Potem Marcin Kapuśniak oddaje punkt gościom, zagrywając piłkę w siatkę (1:1). Potem siatkarze grali punkt za punkt, aż do momentu kiedy Adam Łapuszyński i Bartosz Dzierżanowski zablokowali atakującego Wandy (3:5). Po chwili kapitan będzińskiego MKS-u dotyka siatki i remis 6:6. Po skutecznym ataku po bloku Jacka Picia krakowianie wychodzą na prowadzenie 7:6. Potem udana akcja Rafała Potrawy (10:9). Przy stanie 12:11 na boisku pojawili się Damian Zborowski i Mateusz Mędrzyk. Zborowski po wejściu na boisko od razu posłał „asa" serwisowego, a odpowiednio po nim tego samego dokonał Mędrzyk i będzinianie prowadzili 16:14. Zawodnicy obu drużyn grali punkt za punkt do momentu kiedy błąd w ataku popełnił Pić. Drugą przerwę wykorzystuje Wanda. Będzińscy siatkarze dwukrotnie blokowani (20:21). Wtedy na boisko wchodzi Kamil Kowalewski. Ostatecznie drugi set kończy się wynikiem 22:25.

Trzecia odsłona zaczęła się od prowadzenia 3:0 dla Wandy. Dwukrotnie sędzia odgwizdał podwójne odbicie piłki Dariuszowi Sygule i o czas poprosił trener Legień. Goście powoli odrabiali straty doprowadzając do remisu, a następnie wychodząc na prowadzenie 6:10 po skutecznych zagrywkach Damiana Milera. Potem w ataku myli się Soroka i mieliśmy wynik 8:12. Wtedy na boisku pojawili się Bartosz Tomczyk (były zawodnik Wandy Kraków) oraz Marcin Kantor. Będzinianie przeważali w każdym elemencie i prowadzenia nie oddali już do końca tego seta wygrywając go 25:20 i cały mecz 3:0.

Tym sposobem MKS MOS Będzin awansował do drugiej rundy rozgrywek Pucharu Polski. W drugiej rundzie będzinianie zmierzą się z zespołem Politechniki Opolskiej.

Wanda Kraków – MKS MOS Będzin 0:3
(19:25, 22:25, 20:25)

Skład MKS MOS Będzin: Syguła, Mędrzyk, Dzierżanowski, Świechowski, Kantor, Łapuszyński, Potera (libero) oraz Tomczyk, Miller i Zborowski