Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Poczuć proch i stworzyć ducha zespołu

Poczuć proch i stworzyć ducha zespołu

fot. archiwum

Morze Bałtyk Szczecin niemal zakończyło już kompletowanie składu na nadchodziący sezon. Teraz podopieczni Zdzisława Gogola solidnie trenują na obozie w Pogorzelicy, a w następnym tygodniu rozpoczną serię spotkań sparingowych.

Libero Krystian Pachliński (Orzeł Międzyrzecz), rozgrywający Michał Doliński (Czarni Radom), środkowy Wojciech Paniączyk oraz przyjmujący Michał Paniączyk (obaj Siatkarz Wieluń) to nowi zawodnicy Morza Bałtyk Szczecin na sezon 2009/2010.

Teraz już mogą nastąpić jedynie kosmetyczne zmiany w składzie. Niewykluczone, że zakontraktujemy jeszcze jednego zawodnika, ale musimy załatwić sprawy proceduralne z jego dotychczasowym klubem – mówi szkoleniowiec beniaminka Zdzisław Gogol.

Trener chciał wzmocnić młody zespół rutyniarzami, ale nic z tego nie wyszło. – Dlatego nie jestem do końca zadowolony z naszych działań na rynku transferowym, ale gdy nasz akces do ligi został potwierdzony, niewiele mogliśmy już zrobić. W rezultacie doszło kilku młodych i będziemy musieli radzić sobie w takim zestawieniu – mówi Gogol.Aktualnie siatkarze przebywają na 14-dniowym obozie sportowym w Pogorzelicy. Pracy jest bardzo dużo. – Chłopacy popełniają zbyt dużą ilość błędów własnych, nawet niewymuszonych. Jeśli tak będzie dalej, to nawet przy ogólnie dobrej grze będziemy mieć kolosalne problemy w lidze. Muszą zrozumieć, że to, co uchodziło im płazem w II lidze, w I zostanie wykorzystane przez przeciwnika – zaznacza szkoleniowiec.

25-27 września szczecinianie pojadą na turniej do Kielc. Sami też chcą zorganizować zawody i to w międzynarodowym towarzystwie. Swój udział potwierdziły już zespoły AZS Poznań i z Kielc, wstępny akces zgłosiły też ekipy z Niemiec i Czech. Zrezygnowali Szwedzi. – Zależy nam, żeby konfrontować się z ekipami występującymi na różnym poziomie rozgrywek, gdyż to da nam odpowiedź, w jakim miejscu jesteśmy. Liczę, że chłopacy poczują proch i stworzy się duch drużyny. Musimy być zgrani i silni psychicznie, bo bez dobrej atmosfery nic nie ugramy – twierdzi Zdzisław Gogol.

* Autorem tekstu jest Natalia Jąder

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved