Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jadar Radom i Resovia Rzeszów pokonały słowackie Humenne

Jadar Radom i Resovia Rzeszów pokonały słowackie Humenne

fot. archiwum

Jadar pokonał w sparingu Humenne, które w piątek przegrało z Resovią. W jednej z przerw spotkania Jan Such otrzymał honorowe obywatelstwo Jedlicza. Później został przyjęty na uroczystej kolacji przez przedstawicieli rodzinnej miejscowości.

Jestem zadowolony z postawy moich podopiecznych. Zagraliśmy bardzo dobrze. Dałem szansę wykazania się wszystkim graczom, których miałem do dyspozycji. Umówiliśmy się z Humennem na rozegranie czterech setów i wszystkie wygraliśmy – nie krył satysfakcji z postawy graczy doświadczony szkoleniowiec.

W ekipie Jadaru zabrakło jedynie Sirianisa Hernandeza, który niedawno nabawił się urazu, oraz rekonwalescenta Marcina Kocika. Na przyjęciu, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wystąpił Wojciech Żaliński i spisał się doskonale. Do pierwszej "szóstki" powrócili trzej kadrowicze.

Serwis Sportradom.pl zapytał Jana Sucha o jakże radosną dla niego uroczystość przyznania honorowego obywatelstwa miasta Jedlicze. Oto, co powiedział o tej sytuacji: – Wiadomo, że to bardzo szczęśliwe dla mnie chwile. Obecnie znajduję się na uroczystej kolacji, a wraz ze mną jest tutaj czterdzieści osób, m.in. władze miasta Jedlicze, przedstawiciele z Radomia. Jest bardzo miło i sympatycznie.Jutro Jadar i Humenne rozegrają rewanż, tym razem w Kielnarowej, a więc przez kilka najbliższych dni bazie radomian.

Jadar Radom – Chemmes Humenne 4:0
(25:19, 25:21, 25:22, 25:21)

Jadar: Salas, Pawliński, Kosok, Prygiel, Żaliński, Terlecki, Stańczak (libero) oraz Macionczyk, Szumielewicz, Kaczmarek i Bucki

Autorem tekstu jest Piotr K. Dobrowolski


Siatkarze Asseco Resovii wygrali w piątek w hali na Podpromiu sparing z Chemesem Humenne 4:1. Był to pierwszy sprawdzian wicemistrzów Polski w okresie przygotowawczym do nadchodzącego sezonu. Chemes to czołowa drużyna słowackiej ekstraklasy.

To był pierwszy sparing. Zawodnicy niedawno rozpoczęli przygotowania, są trochę „przycięci", bo dużo pracują nad siłą i wytrzymałością, jest jeszcze trochę elementów do poprawienia, ale jest jeszcze na to dużo czasu. Jednak zespół pokazał, że ma duży potencjał – komentował Marek Karbarz, wiceprezes rzeszowskiego klubu. – Aleh Akhrem potwierdził, że jest bardzo dobrym siatkarzem, Rafael Redwitz zaprezentował, że piłeczka mu chodzi w rękach, nie mówiąc o polskich zawodnikach, których dobrze znamy, którzy reprezentują wysoki poziom. We wtorek podczas prezentacji i meczu z Jadarem Radom drużyna zechce się pokazać kibicom z jak najlepszej strony, choć w meczu z Chemesem chłopcy także się starali.

Trener Ljubo Travica dał szansę gry wszystkim zdrowym zawodnikom, łącznie z juniorami – Kamilem Długoszem, Jakubem Peszko i Tomaszem Głodem. Nie wystąpili Łukasz Perłowski i Bartosz Gawryszewski. Pierwszy wciąż przechodzi rehabilitację po kontuzji, a drugi ma lekki uraz i nie może atakować.

Asseco Resovia Rzeszów – Chemes Humenne 4:1
(20:25, 26:24, 25:23, 25:20, 25:22)

Autorem tekstu jest Marek Bluj

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved